10 фактів про залізодефіцитну анемію у дітей

- Залізо потрібне нашому організму для утворення гемоглобіну, що зв'язує кисень, міститься в еритроцитах крові, які, своєю чергою, постачають кисень до усіх клітин, тканин та органів.
- Дефіцит заліза = дефіцит кисню, і це дуже погано відображається на фізичному та психічному розвитку, інтелекті, стані імунної, травної, нервової та інших систем організму.
- Хочете аби ваша дитина нормально росла, розвивалась і могла реалізувати свій генетичний потенціал – подбайте про достатнє надходження заліза до її організму.
- Розпочинаємо дбати про це ще до народження дитини. Анемія матері під час вагітності – один із факторів ризику розвитку анемії у дітей молодшого віку.
- Дослідження останніх років свідчать, що дефіцит заліза у вагітної призводить до:
- збільшення ризику смерті матері;
- невиношування вагітності;
- передчасного народження дитини тощо.
- Молоко матері – головне джерело заліза для дітей перших місяців життя. Залізо із грудного молока засвоюється малюками значно краще ніж із сумішей.
- Аби забезпечити необхідну для малюка концентрацію заліза у грудному молоці, годуючій мамі варто дбати про належне харчування з достатньою кількістю залізовмісних продуктів у раціоні. Запитайте у свого лікаря про вітамінні препарати для годуючих мам.
- У віці 6 місяців потреба дитини у залізі підвищується, тому серед перших страв прикорму провідні педіатричні асоціації світу рекомендують введення м'ясного пюре.
- У віці 9 місяців усім малюкам рекомендовано проведення загального аналізу крові для виявлення анемії або переданемічного стану.
- Лікування анемії у малюків – достатньо тривалий процес (від 3 місяців). Дієта й вітаміни без залучення препаратів заліза безсилі у лікуванні залізодефіцитної анемії у дітей та дорослих.
Тож запитайте у свого гінеколога/сімейного лікаря про профілактику.
Бажаю здоров'я!
Вартість послуг
- Консультація педіатра провідного спеціаліста730 грн Записатися
- Консультація педіатра690 грн Записатися
Читайте також: