10 фактів про залізодефіцитну анемію у дітей

 1. Залізо потрібне нашому організму для утворення гемоглобіну, що зв'язує кисень, міститься в еритроцитах крові, які, своєю чергою, постачають кисень до усіх клітин, тканин та органів.
 2. Дефіцит заліза = дефіцит кисню, і це дуже погано відображається на фізичному та психічному розвитку, інтелекті, стані імунної, травної, нервової та інших систем організму.
 3. Хочете аби ваша дитина нормально росла, розвивалась і могла реалізувати свій генетичний потенціал – подбайте про достатнє надходження заліза до її організму.
 4. Розпочинаємо дбати про це ще до народження дитини. Анемія матері під час вагітності – один із факторів ризику розвитку анемії у дітей молодшого віку.
 5. Дослідження останніх років свідчать, що дефіцит заліза у вагітної призводить до:
  • збільшення ризику смерті матері;
  • невиношування вагітності;
  • передчасного народження дитини тощо.
 6. Тож запитайте у свого гінеколога/сімейного лікаря про профілактику.

 7. Молоко матері – головне джерело заліза для дітей перших місяців життя. Залізо із грудного молока засвоюється малюками значно краще ніж із сумішей.
 8. Аби забезпечити необхідну для малюка концентрацію заліза у грудному молоці, годуючій мамі варто дбати про належне харчування з достатньою кількістю залізовмісних продуктів у раціоні. Запитайте у свого лікаря про вітамінні препарати для годуючих мам.
 9. У віці 6 місяців потреба дитини у залізі підвищується, тому серед перших страв прикорму провідні педіатричні асоціації світу рекомендують введення м'ясного пюре.
 10. У віці 9 місяців усім малюкам рекомендовано проведення загального аналізу крові для виявлення анемії або переданемічного стану.
 11. Лікування анемії у малюків – достатньо тривалий процес (від 3 місяців). Дієта й вітаміни без залучення препаратів заліза безсилі у лікуванні залізодефіцитної анемії у дітей та дорослих.

Бажаю здоров'я!

Вартість послуг