5 причин плачу дитини на першому році життя

Плач – це спосіб спілкування між дитиною та батьками. Малюк таким чином сигналізує про свої потреби або проблеми, які потрібно вирішити. Насправді, у Американській академії педіатрії (AAP) вважають, що 2–3 години плачу на день у перші 3 місяці життя є нормальним явищем. Для батьків плач їхньої дитини особливий – вони знають її потреби тільки-но почують тональність крику: від похникування до пронизливого плачу.

Переглянемо найчастіші причини плачу у дітей до 1 року, щоб допомогти батькам визначити проблему.

Дитина голодна

Це найпоширеніша причин плачу дитини, тому малюк одразу заспокоюється, коли його нагодують. Якщо дитина на грудному вигодовуванні, то варто прикладати маля до грудей за вимогою, а не за графіком.

Дитина надто закутана або, навпаки, недостатньо одягнена і їй холодно

Коли руки та ноги дитини прохолодні – це нормально, тому не використовуйте їх як орієнтир для вимірювання температури тіла. Перевірте потилицю – якщо вона не гаряча і не мокра, то варто зняти 1 шар одягу. Особливо небезпечно перегрівати малюка у спеку. Правило, що дитині потрібно одягати на один шар одягу більше, ніж собі, не працює за таких погодних умов. Гуляйте переважно у затінку та обмежуйте перебування на вулиці від 10 до 16 годин.

Кишкова колька

Діти з кишковою колькою можуть плакати більше ніж три години на день і більше ніж три дні на тиждень. Малюк може витягувати ніжки або, навпаки, підтягувати їх до животика, який при цьому здутий і часто відходять гази. Зазвичай колька минає приблизно через три–чотири місяці. При цьому педіатр на огляді виключить інші причини плачу та дасть рекомендації.

Прорізування зубів

Цей фізіологічний процес досить часто може завдавати дискомфорту малюку. Щоб полегшити стан дитини, використовуйте охолоджений прорізувач та робіть масаж ясен. При прорізуванні зубів ясна набряклі, а дитина неспокійна здебільшого ввечері та вночі.

Зміна підгузка

Шкіра дитини дуже чутлива, тому від тривалого контакту з вологою на ній можуть виникати попрілості й подразнення, які викликають неприємні відчуття. Необхідно регулярно змінювати підгузок, що є основою профілактики пелюшкового дерматиту. Здійснюйте догляд за інтимними зонами дитини та не використовуйте жодних синтетичних кремів або присипок. Вони необхідні лише при попрілості, а здоровому малюку вони не потрібні.

Діти можуть плакати і через відсутність потрібної уваги й спілкування, і при серйозних захворюваннях. Кожен період у житті дитини має свої особливості, та з плином часу малюк і батьки все більше розумітимуть один одного, а для визначення причин плачу у конкретному віці дитини вам допоможе педіатр.

Допис підготувала лікар-педіатр Ольга Ткачук.

Вартість послуг