8 основних правил використання кондиціонеру влітку

Cпека на вулиці змушує рятуватися від високої температури за допомогою кондиціонера. Але пропорційно з його неправильним використанням зростає і кількість лікарняних листків.
Щоб не зазнати фіаско, потрібно дотримуватися декількох простих порад:
- Різниця температури за вікном і у приміщенні не повинна становити більше 10°С.
- Кімнатна температура не повинна опускатися нижче +20°С.
- Струмінь кондиційованого повітря треба спрямовувати вздовж стелі.
- Через відсутність припливу свіжого повітря відбувається нестача кисню. Тож не завадить у кімнаті розмістити кілька вазонів з квітами, наприклад: фікуси, хлорофітуми, спатіфілуми, монстери, пеларгонії або драцени.
- Щоб уникнути пересушування повітря, можна використовувати зволожувачі повітря (спеціальні пристрої), мокрі рушники або просто ємкості, наповнені водою.
- Своєчасна заміна фільтра – справжня профілактика виникнення захворювань. Зазвичай фільтром можна користуватися не більше 3-х місяців, а мити його під проточною водою 1 раз на тиждень. І хоча на сьогодніми маємо модернізовані кондиціонери, і те повітря, що подається і видаляється не контактує між собою, міняти та чистити фільтр конче необхідно.
- Уберегти м'язи спини і шиї від різкого переохолодження при увімкненому кондиціонері допоможе одяг з натуральної тканини, яка може вбирати зайву вологу.
- Якщо є можливість самому регулювати охолодженість приміщення, то не вмикайте кондиціонер одразу після приходу, дайте організму трохи часу на адаптацію і лише тоді вмикайте. І, покидаючи приміщення, вимкніть кондиціонер, зачекайте 10 хвилин і лише після цього виходьте на вулицю.
Публікацію підготовано за матеріалами нашого сімейного лікаря Віталіни Олещенко.
Запис на прийом до Віталіни Іванівни за тел.:
(067) 295-4-000; (095) 295-4-000
Читайте також: