Український тиждень імунізації

Сьогодні у світі нараховують 19,4 млн невакцинованих або недостатньо вакцинованих дітей. Саме тому з метою привернення уваги великої кількості людей до цієї проблеми щорічно проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Імунізація сьогодні визнана одним із найефективніших заходів запобігання захворюванням.

24–30 квітня 2017 року в нашій країні буде проходити Український тиждень імунізації. Цей захід має стати щорічним та відбуватиметься одночасно із Всесвітнім і Європейським тижнями імунізації.

На жаль, рівень вакцинації дітей в України за даними 2016 року далекий від рекомендованих ВООЗ 95%. Україна має найнижчі показники охоплення щепленнями серед усіх європейських країн та одні з найнижчих у світі, як свідчить офіційна статистика МОЗ України, ВООЗ та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Зокрема, станом на кінець грудня 2016 року охоплення щепленнями дітей у віці до 1 року складає*:

– БЦЖ – 72,3%;

– проти поліомієліту – 60,8%;

– проти кашлюку, дифтерії та правця – 21,0%;

– проти кору, паротиту та краснухи – 45,5%;

– проти гепатиту В – 28,8%;

– проти ХІБ-інфекції – 51,6% (статистика МОЗ України).

Це дуже нерадісні показники. Адже низьке охоплення вакцинацією в Україні призводить до високих ризиків поширення інфекційних захворювань. Тому в Україні найближчим часом можна очікувати епідемії деяких хвороб (наприклад, кору чи краснухи). А це своєю чергою створює критичну загрозу для загального стану здоров’я населення країни.

Тому всім батькам України варто звернутися до свого педіатра, щоб уточнити, чи ваша дитина провакцинована відповідно до національного календаря щеплень і які ще щеплення їй необхідно зробити в цей час.

Звичайно, виникає закономірне запитання: де проводити вакцинацію своїй дитині? На це запитання не можна відповісти однозначно. Проводити щеплення можна в будь-якому медичному закладі, який має на це ліцензію. Окрім того, ви можете скористатися порадою лікаря-педіатра, якому довіряєте. Зазначимо, що не в усіх медичних закладах є повний перелік необхідних вакцин, тому потрібно самостійно в пошукових системах з’ясувати про наявність тих чи інших вакцин у різних клініках або повністю довіритися лікареві-педіатру, який спостерігає за вашою дитиною, та виконати його скерування.

Шановні батьки! Активно долучайтеся до Українського тижня імунізації! І нехай Ваші діти будуть здоровими!

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

Записатись на прийом