«Я – на 100% людина медицини», – гінеколог Олена Ситенок

Олена Ситенок нещодавно поповнила професійний колектив лікарів Медичного центру Святої Параскеви. Вона – акушер-гінеколог і хороший спеціаліст з УЗД – ніколи не свариться і не осуджує своїх пацієнтів. Олені байдуже, кого лікувати: бідного чи заможного; молодого чи старого. Усі пацієнти для неї однакові. «Я – на 100% людина медицини, а медицина – моє натхнення», – життєве кредо Ситенок. Більше інформації про нового лікаря медичного центру читайте в інтерв’ю.

Олено, у чому магія гінекології особисто для Вас?

– Щодня я спостерігаю за дивом народження. З роками звикаєш до особливостей своєї професії, і це вже не настільки захоплює. Вдячна посмішка в очах пацієнтки, яка, наприклад, довго не могла завагітніти – ось справжня магія гінекології для мене. Вона допомагає мені все більше і більше розвиватися у своїй спеціальності. Ще в медичному університеті зрозуміла, що маю велике бажання допомагати жінці. Цим я і займаюся вже понад 7 років і не планую нічого змінювати.

Чого Ви навчаєте своїх пацієнток?

– Я – лікар з фізіологічним підходом і поглядом. Там, де інші лікарі бачать патологію, я, швидше за все, побачу індивідуальну особливість організму. Дуже часто до мене приходять пацієнти, які вважають, що у них складні випадки. Насправді ж, якщо з цим розібратися і відкинути багато факторів (неправильно поставлений діагноз раніше, залякування і т. д.), то не все так страшно. Ніхто не знає організм людини краще, ніж вона сама. Для лікаря важливо навчити пацієнта розуміти, що з ним відбувається. До мене часто приходять жінки і кажуть, що їх турбують виділення. Коли я їм пояснюю, чому ті чи інші виділення повинні бути і як вони змінюються під час циклу, проблема зникає.

Чи складно працювати 24/7 винятково з жінками?

– Те, що я працюю з жінками – це, однозначно, плюс. Жінки мені ближчі. Вони сприймають інформацію спокійніше, більш гнучкі до всього нового. Я не знаю, як спілкуватися з чоловіками в межах прийому.

Чому жіноцтво так мало знає про своє тіло?

– Це пов’язано з відсутністю відповідних знань ще зі школи. Наразі середній вік початку статевого життя в Україні – 14,8 років. Ніяких освітніх проектів з контрацепції у школах не проводять, хоча це було б доцільно робити з 7-го або 8-го класу. У 5-му та 6-му класах для дівчаток треба читати лекцію про менструальний цикл. Підлітки не мають дізнаватися таку інформацію з інтернету, оскільки там багато сміття і фейків.

До мене часто приходять жінки віком від 30 до 50 років, які не знають, що таке день циклу, тривалість циклу, тривалість менструальної кровотечі. Якщо такі пацієнтки ще використовують календарний метод контрацепції, то у них часто трапляються прорахунки. За їхнім календарем безпечні дні припадають на період овуляції і навпаки.

В Україні рівень небажаної вагітності – вкрай високий, рівень абортів – не менший. Не секрет, що існує офіційна статистика абортів і неофіційна. Цифри в них кардинально різні. Над цією проблемою треба працювати як на рівні держави, так і на рівні свого району. Лікарі Медичного центру Святої Параскеви в Києві (на Русанівці) часто проводять безкоштовні лекції для всіх охочих і допомагають заповнити як жінкам, так і чоловікам прогалини у знаннях про свій організм.

Чому жінки бояться йти до гінеколога?

– Часто чую від пацієнтів: «Я не приходила до вас, тому що нічого не турбувало». Насправді існує базова позиція для профілактичного щорічного огляду: ПАП-тест, кольпоскопія, УЗД органів малого тазу, УЗД молочних залоз або мамографія. Все це потрібно робити щороку і кожній жінці. Якщо нічого не турбує, це не означає, що все гаразд. По-перше, у багатьох захворювань є прихований період, а по-друге, на жаль, більшість раків – безсимптомні. Симптоми з’являються вже на фінальних стадіях.

Нещодавно у мене була на прийомі жінка, яка 9 років не відвідувала гінеколога, тому що її нічого не турбувало. Їй 40 років і у неї, на превеликий жаль, рак яйників, який вже неоперабельний.

У жінок в головах ще залишилася радянська картинка кабінету гінеколога: залізне крісло і бабка, яка буде лаяти за те, що ти живеш статевим життям.

Незважаючи на те, що зараз в кабінетах у лікарів стоїть новітня професійна техніка та зручні крісла, важливо все ж таки знайти свого лікаря. Гінекологія – це інтимна сфера. Незнайомій людині складно довіритися. Важливо знайти гінеколога, з яким пацієнтові не буде страшно і він триматиметься за такого лікаря все своє життя.

 

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку