Для запису на прийом надішліть заявку

0

Калькулятор Очистити
Калькулятор порожній

Додати послуги можна в розділі ціни на послуги

Перейти до цін

Як правильно вибрати дитяче взуття

Як правильно вибрати дитяче взуття

Сьогодні поговоримо про правильний вибір взуття для діток, адже перші самостійні кроки дитини для батьків є чи не найочікуванішим моментом у їхньому житті.

Тому при виборі взуття у батьків часто виникають запитання щодо того, на що треба звертати увагу і, в першу чергу, це: як швидко росте ніжка малюка, яким матеріалам віддавати перевагу тощо.

З самого початку ходьби стопи дитини ще не зовсім міцні, тому що переважає хрящова тканина, а капсульно-зв’язковий апарат гомілково-ступневих суглобів і стоп не є достатньо розвинутим.

Стопи дитини мають певні особливості й відрізняються від стоп дорослих. Вони виконують амортизаційну, опорну та відштовхувальну функції, тому підготуватися до перших кроків треба заздалегідь.

Основними рекомендаціями при виборі взуття є:

– жорсткий та фіксований задник (фіксація стопи відіграє важливу роль у формуванні подальшої ходи та профілактиці можливих набутих деформацій);

– натуральні матеріали (найоптимальніший матеріал – шкіра);

– мінімальні (невеличкі) підбори мають бути, тому що пласка підошва може порушити біомеханіку ходьби та спричинити деформацію стоп;

– взуття (розмір та повнота) не повинно бути набагато більшим («на виріст») або навпаки тісним;

– підошва має бути достатньо еластичною (вільно згинатися), бажано рифленою, щоб уникнути ковзання, носок повинен бути широким і у жодному разі не стискати пальчики;

– не повинно бути грубих внутрішніх швів, які призводять до дискомфорту при ходьбі;

– наявність супінатора не є обов’язковим, зокрема, у діток до 4–5 років, а використання ортопедичного взуття – за рекомендаціями лікаря-ортопеда.

Поради та кваліфіковані відповіді щодо правильного вибору взуття для дітей можна отримати у дитячого ортопеда Медичного центру Святої Параскеви.

Будьте здорові!

лікар-ортопед-травматолог Сергій Бородавко

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

Для запису на прийом надішліть заявку