Як правильно вибрати дитяче взуття

Сьогодні поговоримо про правильний вибір взуття для діток, адже перші самостійні кроки дитини для батьків є чи не найочікуванішим моментом у їхньому житті.

Тому при виборі взуття у батьків часто виникають запитання щодо того, на що треба звертати увагу і, в першу чергу, це: як швидко росте ніжка малюка, яким матеріалам віддавати перевагу тощо.

З самого початку ходьби стопи дитини ще не зовсім міцні, тому що переважає хрящова тканина, а капсульно-зв’язковий апарат гомілково-ступневих суглобів і стоп не є достатньо розвинутим.

Стопи дитини мають певні особливості й відрізняються від стоп дорослих. Вони виконують амортизаційну, опорну та відштовхувальну функції, тому підготуватися до перших кроків треба заздалегідь.

Основними рекомендаціями при виборі взуття є:

– жорсткий та фіксований задник (фіксація стопи відіграє важливу роль у формуванні подальшої ходи та профілактиці можливих набутих деформацій);

– натуральні матеріали (найоптимальніший матеріал – шкіра);

– мінімальні (невеличкі) підбори мають бути, тому що пласка підошва може порушити біомеханіку ходьби та спричинити деформацію стоп;

– взуття (розмір та повнота) не повинно бути набагато більшим («на виріст») або навпаки тісним;

– підошва має бути достатньо еластичною (вільно згинатися), бажано рифленою, щоб уникнути ковзання, носок повинен бути широким і у жодному разі не стискати пальчики;

– не повинно бути грубих внутрішніх швів, які призводять до дискомфорту при ходьбі;

– наявність супінатора не є обов’язковим, зокрема, у діток до 4–5 років, а використання ортопедичного взуття – за рекомендаціями лікаря-ортопеда.

Поради та кваліфіковані відповіді щодо правильного вибору взуття для дітей можна отримати у дитячого ортопеда Медичного центру Святої Параскеви.

Будьте здорові!

лікар-ортопед-травматолог дитячий, Сергій Бородавко

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку