Як то бути дитячим неврологом (інтерв’ю з Ольгою Тищенко)

Ольга Тищенко працює дитячим неврологом вже понад 30 років. Головне для неї – не лікувати своїх пацієнтів, а робити усе можливе, щоб вони не хворіли. Лікар приймає дітей від 0 до 18 років, працює з дорослими, а також надає консультації з дієтології. «Все в межах моєї професії», – каже Ольга Тищенко. Більше про лікаря Медичного центру Святої Параскеви читайте в інтерв’ю.

Ольго, як уже більше ніж 30 років Вам вдається залишатися у професії?

– Кожен має своє призначення. Медсестринську практику я проходила ще у школі. Мені це все дуже подобалося і здавалося, що нічого цікавішого в житті немає. Неврологія – одна з найцікавіших наук, це суміжна спеціальність з психологією і психіатрією, тільки завдяки їй можна по-справжньому пізнати людину.

Чому Ви вирішили працювати з дітьми?

– Ще замолоду мене цікавила профілактика неврологічних захворювань. Завжди хотілося зробити так, щоб людина не хворіла, а якщо видужала, то більше не поверталася до лікарні. Все це можна робити з дитинства. Коли малеча росте – і нервова система ще не сформувалася, їй легше допомогти, ніж дорослому.

Що змінилося в неврології за роки вашої практики?

– Раніше не було МРТ, не було комп'ютерної томографії, не було нейросонографії, не було генетичних аналізів. До появи діагностичних апаратів, лікарі, ставлячи діагноз пацієнтові, спиралися винятково на клінічні знання та досвід.

Бачу у Вас на столі молоточок. Його досі регулярно використовують неврологи?

– Молоточок у нашій професії – вічний інвентар. Завдяки цьому помічникові, я досліджую нерви пацієнта і, таким чином, прекрасно розумію, хто переді мною сидить: з яким типом нервової системи і психіки дитина, що у неї відбувається в голові, скільки вона недоспала минулої ночі і т. д.

Хто Ваші пацієнти?

– Діти від 0 до 18 років. До року маля обов’язково має потрапити до невролога. Нервова система (мозок) відповідає за усі органи й інші системи али.

Завдяки моєму досвіду роботи з дітьми, мені набагато легше лікувати й дорослих. До мене приходили пацієнти з важкими мігренями, від яких страждали по декілька років, і завдяки комплексному підходу до справи, ми отримували стійкий позитивний результат.

Участь у процесі одужання пацієнта завжди наповнює моє життя сенсом і радістю.

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку