Антон Асонов: з медцентру до лінії фронту та назад – історія лікаря-педіатра, який допомагав на Сході України

Антон Асонов – лікар-педіатр, сімейний лікар, кандидат медичних наук. Однак з початком повномасштабного вторгнення тимчасово зупинив прийоми у МЦ Св Параскеви, де він працює з 2016 року та вирушив туди, де його навички були вкрай необхідними – на Схід України.

Сьогодні Антон Асонов повернувся на робоче місце, знов приймає пацієнтів та розповідає про досвід, який здобув під час служби. Ми поговорили із ним, щоб кожен із вас ще ближче познайомився із лікарем.

Вітаємо, Антоне! Розкажіть, з чого все почалося?

Якщо повернутися до початку, 24 лютого, то все почалося із того, що я вивіз дитину в безпечне місце та пішов добровольцем у ЗСУ. Там я потрапив до новоствореної бригади.

В медичній роті мене призначили лікарем-ординатором. Загалом увесь час служби я провів на Східному напрямку, у Донецькій області.

Що входило у ваші обов’язки?

Під час служби я працював за трьома напрямками: надавав допомогу військовим за своєю спеціальністю – терапевтичною, надавав допомогу пораненим, здобуваючи нові для себе навички та проводив прийом дітей, які залишилися на Сході.

Загалом я пройшов шлях від лікаря-ординатора до командира медичної роти.

Чим відрізнялася ваша робота в Донецькій області від діяльності у цивільному житті?

Там ти налаштований на постійну командну роботу. Це означає, що 24/7 доводиться бути включеним у процес. На війні немає такого, що робочий день закінчується, а ти можеш перемкнутися на іншу діяльність. Ти постійно очікуєш пацієнтів, яким треба надати допомогу. Тобто специфіка кардинально відрізняється від цивільного життя.

До того ж варто розуміти психологічний стан бійців, навіть тих, хто звернувся, наприклад, зі звичайною застудою. Багато із них на взводі, дехто – втомлений. Це треба враховувати та шукати особливий підхід під час комунікації.

Зараз ви повернулися на робоче місце і знову проводите прийом згідно з графіком. Чи важко адаптовуватися до цивільного життя?

Так, це не просто. Оскільки тут інші правила, інші погляди на життя, але розумію, що це нормально. Адже не може бути так, що всі у цивільному житті мислять так, як на фронті. Це цілком природньо та логічно.

Як за час служби змінилося ваше ставлення до здоров’я? Що порадите пацієнтам, які відтерміновують звернення до лікаря?

Цінуйте кожен день свого життя, бережіть та дбайте про те, що у вас є! Вчасне звернення до лікаря – найкраща профілактика серйозних проблем зі здоров’ям!

Вартість послуг