Чи небезпечні менструальні чаші?

Менструальні чаші – засоби менструальної гігієни, які сьогодні досить часто обговорюють не лише у колах медичної спільноти, а й серед жінок.

З’ясуємо, що тут правда, а що ні з нашою гінекологинею Яніна Мала

Менструальна чаша містить значну кількість рідини (S= 20 мл, L = 30 мл), що досить зручно для використання.

Але потрібно пам’ятати, що у чаші накопичується не просто рідина, а кров, яка є поживним субстратом для будь-якої флори. Враховуючи, що правильно введена чаша утримується додатково завдяки вакуумному ефекту, створюється безкисневе середовище, тобто «ідеальні умови» для анаеробної флори, яка може викликати запалення слизової статевих органів.

Менструальна чаша може перебувати у піхві до 12 годин. Звучить заманливо, але це максимальний час – виробники все ж радять спорожняти чашу через 6–8 годин.

Спорожнена чаша потребує обробки перед повторним введенням – її треба промити, прокип’ятити або обробити стерилізаційним розчином. Якщо ви перебуваєте поза домом протягом усього періоду менструації, це зробити досить складно. Добре придбати 2 чаші, аби мати змогу змінювати її впродовж дня та дотримуватися правил гігієни.

Чаші виключають конфузні «підтікання»

Якщо чаша підібрана за розміром, встановлена правильно та вчасно замінюється – тоді так. Але навчитися встановлювати чашу – практична навичка, яка потребує тренування, тому лише через деякий час у процесі використання ви зрозумієте, як правильно її вводити. А до того часу конфузи можуть виникати.

Матеріально вигідно

Ми вже з’ясували, що для більш комфортного використання треба мати 2 чаші. Деякі виробники рекомендують використовувати чашу протягом 5 і навіть 10 років, але деякі радять змінювати чашу вже через рік після початку використання.

Перед початком використання чашу необхідно прокип’ятити або обробити стерилізаційним розчином, який дозволений виробником для обробки цього гігієнічного засобу, тому ці витрати слід врахувати.

Не забруднює навколишнє середовище

Звичайно, використання прокладок або тампонів під час менструації – це значно більше забруднення середовища ніж використання чаш. Однак нині є і одноразові менструальні чаші, які, як і всі інші засоби гігієни, також забруднюють довкілля.

Виключена можливість токсичного шоку, як при застосуванні тампонів. Насправді, це так, але це виключено і при використанні прокладок. Окрім того, вже є інформація про появу ниркової кольки у пацієнтки, що використовувала менструальну чашу.

Під час введення у піхву чашу треба зігнути, скласти навпіл майже до плаского стану і ввести. Під час цих маніпуляцій флора зі шкіри рук потрапить на стінки чаші та після введення там і залишиться, що може призвести до інфікування слизової статевих органів жінки. Саме тому треба ретельно дотримуватись гігієни під час використання менструальних чаш.

Додатково треба пам’ятати, що чаша зазвичай вироблена зі силікону, який може викликати алергію. Є також чаші з латексу й термопластичного еластомеру.

Чашу не можна використовувати, якщо у жінки гостре запалення або хронічний запальний процес у стадії загострення.

Не радять використовувати чашу, якщо у пацієнтки рясні місячні – треба звернутись до гінеколога і з’ясувати причину цього порушення.

Не можна використовувати чашу, якщо вона викликає дискомфорт.

Вартість послуг