До яких хвороб може призвести використання кондиціонеру

Нещодавно ми писали про правила використання кондиціонера.

Так от, виявляється, неправильне його використання може призвести до хвороб. То ж до яких саме?

  • Риніт – запалення слизової носа, що може ускладнюватись синуситом (запаленнням носових пазух), як наслідок пересушеного холодного повітря.
  • Ларингіт – запалення гортані, викликане переохолодженням. Ларингіт супроводжується втратою голосу, болем у горлі, сухістю слизової гортані.
  • Фаринготрахеїт – запалення слизової глотки та трахеї, для якого характерний сухий подразнюючий кашель, біль за грудиною при кашлі. Причиною може бути як переохолодження, так і сухість, а також забрудненість фільтрів кондиціонера бактеріями.
  • Бронхіт і навіть пневмонія. Ці два захворювання вам точно відомі і, так, вони можуть розвиватись при неправильному використанні кондиціонера. Коли людина вже хвора, має легку застуду і перебуває у кондиційованому приміщенні з брудним фільтром, пересушеним повітрям та нестачею кисню, тоді легка застуда перетворюється у тяжке захворювання, бо ослаблений імунітет при низьких температурах навколишнього середовища відмовляється працювати.
  • Кон’юктивіт – запалення слизової очей, що є наслідком сухого повітря.
  • Міозит – біль у м’язах. Дуже часті скарги: «Мене продуло, і тепер болить». Ось це «продуло» з’являється у разі перепаду температур. У переохолодженій ділянці тіла відбувається спад капілярів, поживні речовини і захисні системи не можуть потрапити до цієї ділянки, а запальні фактори тільки того й чекають. Це призводить до сильного болю у м’язах та значного обмеження в рухах.
  • Неврит – запалення нервів. Причина така сама, що і при міозитах. При цьому може активізуватись герпесвірусна інфекція (оперізуючий лишай, простий герпес на губах, носі, шкірі носового трикутника), яка «живе» в гангліях нервів і при охолодженні проявляється на шкірі у вигляді пухирців, наповнених рідиною, свербіжем у цих ділянках, вираженою загальною слабкістю, порушенням рухової активності та болем.
  • Цистит, уретрит, пієлонефрит – запалення органів сечової системи, що також може виникнути з причини переохолодження.
  • Легіонельоз – гостре інфекційне захворювання, яке спричиняє переважно бактерія Legionella pneumophila, що може накопичуватись у кондиціонерах рециркуляційного типу і призвести до таких захворювань:

хвороба легіонерів: кашель, кровохаркання, запалення легень, сепсис, тотальний міозит, можливі летальні випадки;

– гарячка Понтіак: висока температура (40°), сухий кашель, біль у м’язах, але НЕ виникає пневмонія, і одужання настає через 23 дні від початку симптомів.

Запобігти цим захворюванням дуже просто варто лише дотримуватись правил, які описані тут.

Публікацію підготовано за матеріалами нашого сімейного лікаря Віталіни Олещенко.

Більше інформації про лікаря та запис на прийом:

(067)295-4-000; (095)295-4-000.