Догляд за новонародженим

Що робити з новонародженою дитиною, як за нею доглядати? Коли можна купати, чи варто обробляти пуповинний залишок зеленкою, коли можна виходити на вулицю? З такими запитаннями варто звернутися до педіатра ще до появи малюка на світ, аби не наробити помилок. Отримані знання допоможуть молодим батькам не розгубитися в перші дні життя дитини та зроблять комфортним процес адаптації малюка до навколишнього світу.

З медичної точки зору, новонародженою вважається дитина віком до 28 днів. У цей період малеча спить по 18–20 год. на добу, їсть винятково материнське молоко і потребує дбайливого догляду та здорової психоемоційної атмосфери.

Як доглядати за пуповинним залишком?

Для того щоб залишок пуповини відпав якомога швидше, треба, аби він мав доступ до повітря. Важливо, щоб підгузок не торкався пуповинного залишку. Раджу використовувати пелюшки зі спеціальним вирізом та робити кількахвилинні повітряні ванни під час заміни підгузка.

Додатково проводити обробку пуповини дезінфікувальними засобами треба лише тоді, якщо вона забруднилася, в інших випадках – не варто.

Чим обробляти пупкову ранку?

Після відсихання пуповини утворюється пупкова ранка, на якій протягом кількох днів можливе утворення прозорих жовтуватих або кров’янистих кірочок, які треба видаляти. Для цього прикладіть до них на 1–2 хв. ватний тампон, змочений перекисом водню, а потім обережно заберіть розм’яклі кірочки з ранки. Завершуємо обробку, капнувши з піпетки 1–2 краплі зеленки у пупкову ранку.

У цей період бажано не купати дитину у ванні (проте не заборонено!), а для гігієнічних процедур використовувати вологий рушничок для обтирання чи серветки.

Як часто купати дитину та яку воду і якої температури використовувати?

У цьому віці бажано починати купати у ванні після загоєння пупкової ранки. Щоденні вечірні купання є не лише гігієнічною процедурою, вони також сприяють загартовуванню малюка. Температура води на першому місяці життя – 37–35 ºС, а тривалість купання – 5–10 хв. У подальшому тривалість купання збільшується, а температуру поступово знижуємо. Важливо пам’ятати, що у цьому віці використовувати мийні засоби щодня не варто, 1–2 рази на тиждень – цілком достатньо. Купання у відварах трав чи з морською сіллю повинен призначати тільки лікар за умови, що такі лікувальні ванни є справді необхідними вашому малюкові.

Коли можна починати гуляти на вулиці і яка тривалість прогулянок?

Що раніше – то краще! Оскільки у цьому віці прогулянка є фактично сном на свіжому повітрі. Часові обмеження формують розпорядок дня батьків, режим вигодовування і погодні умови.

Бажаю, аби ваші діти росли здоровими!

лікар-педіатр Антон Асонов

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку