Головні болі у дітей: як позбутися?

Головні болі у дітей найчастіше пов’язують із проблемами шлунково-кишкового тракту. Та лише 10% із них – проблемами центральної нервової системи (аневризми, мальформації головного мозку) та інфекційними захворюваннями.

При головних болях дитина зазвичай скаржиться на біль у ділянці чола і потилиці. Проте це не завжди свідчить про проблеми, пов’язані з головою. Наприклад, при шийному остеохондрозі болить не шия, а голова.

При раптовому або гострому болю треба негайно звернутися до лікаря.

90% звернень до лікаря з головними болями напруги у підлітковому віці пов’язані із навантаженнями у школі та змінами режиму. Діти починають пізно лягати спати, довго сидіти за комп'ютером, пізно і багато їсти. Шоколад і гострі страви також можуть викликати головний біль. За умови порушення режиму в другій половині дня у дитини можуть розпочатися головні болі.

Сьогодні часто говорять про формулу сну, яка активно впливає на стан здоров'я і дітей, і дорослих. Так, до 21-го року людина має лягати спати до 21.00, оскільки уві сні відбуваються дуже важливі гормональні процеси.

У підлітковому віці голова може також боліти через стресові та конфліктні ситуації, які викликають напругу м’язів і судин що призводить до защемлення трійчастого або потиличного нервів.

Що робити у такому випадку? Звертатися до лікаря, який призначить основні дослідження: загальний аналіз крові та сечі, реограму, доплерографію судин, МРТ голови або шиї.

Лікування у дитячому віці досить просте. Якщо це головні болі напруги, то варто відкоригувати режим дня дитини і застосувати заспокійливу терапію. Якщо ж головні болі пов’язані із проблемами шлунково-кишкового тракту, то варто змінити режим харчування.

У будь-якому випадку не зволікайте та не розраховуйте на те, що це вікове і минеться.

Лікар-невролог дитячий Ольга Тищенко

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку