Харчування навесні: на що звернути увагу

Основною вимогою до харчування навесні є вміст у продуктах великої кількості вітамінів, особливо вітаміну С. Організм дуже швидко його використовує, і саме в згадану пору року відчутна нестача цього вітаміну. Різноманітність страв, збалансоване поєднання продуктів харчування допоможуть нашому організму успішно долати інфекції, стреси, зміни погоди, хронічну втому.

Бажано дотримуватися п’ятиразового споживання їжі, це не перевантажує систему травлення та покращує засвоєння поживних речовин.

Також важливо вживати помірну кількість жирів. М'ясо вибираємо нежирних сортів (телятина, яловичина, куряча грудка, кролятина).

Звичайно, вміст вітамінів в овочах та фруктах на початку весни значно зменшився, але вміст клітковини, яка полегшує роботу кишківника і сприяє виведенню з організму шлаків та токсинів, як і раніше, достатній. Важливо, щоб фрукти та овочі були в щоденному раціоні. Вживати їх краще перед їжею, за 30 хв. Салатні суміші корисно вживати разом із м’ясними стравами.

Після холодної зими важливими джерелами вітамін залишаються квашені огірки та капуста. Не забуваємо і про зелену цибулю, черемшу, руколу, петрушку, кріп, білокачанну капусту та моркву. З настанням сонячних днів з’являється листя кульбаби та кропиви, які також можна додавати до салатів чи готувати з ними зелений борщ, овочевий суп-пюре. Хліб, макарони краще вживати з сиром та зеленню (шпинат). Не забувайте про горіхи – вони також додадуть вашому організму сил та енергії.

У наших холодильниках на початку весни ще зберігаються залишки заморожених ягід і фруктів. Приготуйте з них вітамінні компоти та морси. Корисним натуральним продуктом є березовий сік. Вживати його можна окремо або в сумішах з іншими натуральними соками.

Найкращим сніданком є каші з додаванням сухофруктів, заморожених або свіжих фруктів і ягід. Вони забезпечують організм на тривалий час енергією та вітамінами. Через 2–3 години після сніданку корисно з’їсти фрукти.

На обід приготуйте овочевий гарнір із запеченою рибою або м’ясом. Полуднуйте овочевим супом-пюре з додаванням зелені, тертого сиру або жменькою горіхів, кисломолочними продуктами.

Вечеря має бути легкою та найменш калорійною з усіх споживань їжі і не пізніше ніж о 19–20 год. Страви мають складатися з білкових продуктів: риба, тушковані або запечені овочі, 1–5% кисломолочний сир, кефір або ряжанка, морепродукти, салат, бобові.

Важливою складовою нормальної роботи нашого організму є мікроелементи. Щоб поповнити запаси заліза, регулярно вживайте м’ясо, печінку, яйця (1–2 на день), квасолю, гречку, шоколад. Йод міститься в йодованій солі, морепродуктах (морська капуста).

Якщо ви відчуваєте дратівливість, зверніть увагу на банани, какао, хліб з борошна грубого помелу, м'ясо птиці. Ці продукти багаті на магній. Кальцій у достатній кількості містять молочні продукти (особливо сири) та інжир.

Щоб покращити самопочуття, необхідно відновити заняття у тренажерному залі, йогою, ранкову зарядку, прогулянки на велосипеді, заняття танцями. Тоді ніякий гіповітаміноз і весняна депресія нам не страшні. Адже найважливішими є щоденні маленькі перемоги для досягнення великої цілі – бути здоровим.

З повагою, лікар-терапевт Алла Дуб

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку