Для запису на прийом надішліть заявку

0

Калькулятор Очистити
Калькулятор порожній

Додати послуги можна в розділі ціни на послуги

Перейти до цін

Інтимна проблема: посткоїтальний цистит

Інтимна проблема: посткоїтальний цистит

Cпочатку з’ясуємо особливості будови сечостатевої системи.

Як утворюється сеча? Сеча утворюється шляхом фільтрації та видалення з крові продуктів життєдіяльності організму (токсинів), результат розщеплення білків і солей. На підставі чого можна зробити висновок, що такий субстрат хороше живильне середовище для мікроорганізмів – це важливий аспект, до якого ми повернемося згодом. Природа продумала систему виведення цього розчину через окремий канал, який розпочинається у нирках і закінчується в уретрі. Рух у цій системі спрямовано зверху донизу.

Інфекція на відміну від сечі проникає знизу вгору, і це є ключем до профілактики інфікування сечового міхура. Як же відбувається інфікування? Всупереч поширеній думці, переохолодження та інфекції, що передається статевим шляхом, далеко не єдині причини цього захворювання.

З початком статевого життя дівчата частіше стикаються із запаленням сечового міхура, а, захворівши одного разу, зростає ймовірність повернення проблеми.

Чому це відбувається? Причин тут декілька:

- інфекція;

- порушення імунної відповіді;

- гінекологічні захворювання;

- особливості жіночої анатомії, а саме: короткий канал з/у сечовий міхур, а також близькість стінок піхви і сечового міхура;

- недостатня кількість природної змазки під час статевого акту;

- менопауза;

- недотримання правил гігієни.

Також після природних пологів є ймовірність збільшення рухливості уретри, що послаблює бар'єр проти інфекції.

Під час статевого акту інфекція проникає у короткий сечовипускальний канал і потрапляє у сечовий міхур, який механічно також отримує травму під час процесу коїтусу (від лат. сoitus – статевий акт). Звідси і його назва «посткоїтальний цистит».

Статевий акт – це фактор, який викликає мікротравми органів сечостатевої системи, а сеча не найсприятливішим чином впливає на ушкоджені ділянки сечового міхура. Це і стає причиною виникнення жіночої проблеми.

У подальшому ситуація проявляється стандартними симптомами: біль, свербіж, спазми, примусові позиви до сечовипускання. І тут дуже важливо вибрати тактику лікування, оскільки інфекція – це не обов'язковий фактор для виникнення циститу, і бувають ситуації, коли стандартне лікування антибіотиками не дає бажаного результату, більше того, може нашкодити. На жаль, жінка часто залишається наодинці зі своєю проблемою, переходячи від фахівця до фахівця і отримуючи нове лікування антибіотиками.

Яка профілактика виникнення посткоїтального циститу?

• Обстеження і виявлення причини – інфекція, анатомічна особливість або інший загрозливий фактор – основа успішного лікування.

• Необхідно виключити синтетичну нижню білизну, зокрема стринги.

• Використання спеціального мила для інтимної гігієни.

• Регулярна профілактика рослинними препаратами, які призначає лікар-уролог за певною схемою.

• Спостереження у гінеколога і уролога два рази на рік з необхідними лабораторними обстеженнями.

• Сечовипускання після статевого акту істотно знижує ризик інфікування сечового міхура.

Важливо відзначити, що при появі крові у сечі пацієнт повинен негайно звернутися до лікаря, оскільки це тривожний симптом.

Запис на прийом до лікаря-уролога:

(067)295-4-000; (095)295-4-000

Для запису на прийом надішліть заявку