Кліщі

З настанням тепла навколо нас змінюється природа: оживають дерева та кущі, зеленіє трава, прокидається все живе. Перебування на природі та прогулянки на свіжому повітрі додають нам сил та гарного настрою. Але треба бути дуже уважними, адже у квітні активізуються кліщі. Кількість їх швидко збільшується до кінця червня, далі – зменшується, але активність зберігається до кінця листопада.

Кусаючи людину, кліщі харчуються. Іноді це може бути один раз на все життя, завдяки можливостям тіла кліща розтягуватися до 20 мм. Під час укусу відбувається інфікування, тому що збудник хвороби потрапляє зразу у кров.

Кліщі є переносниками збудників різноманітних інфекцій, які викликають у людей енцефаліт, бореліоз (хвороба Лайма), туляремію та інші хвороби. Не кожен укус призводить до розвитку захворювання. Важливе значення має тривалість присмоктування кліща. Якщо це відбувається протягом доби – вірогідність малоймовірна, якщо до кінця третьої доби – ймовірність захворіти наближається до 100%.

Під час та після прогулянки треба бути дуже уважними. Дуже уважно оглядайте себе та друзів, особливо ділянки, вкриті волоссям. Використовуйте спеціальні аерозолі для захисту від кліщів. Одягайте речі світлих тонів з довгими рукавами та такий, що щільно прилягає до тіла.

Якщо ви виявили кліща на тілі, спробуйте самостійно видалити його з хоботком, повільно розхитуючи за допомогою пінцета або пальцями, обгорнутими шматочками марлі чи бинта. Якщо хоботок залишився у шкірі, обережно видаліть його голкою. Рану обробіть розчином йоду або 70-відсоткового спирту. Ретельно вимийте руки з милом. Помістіть кліща в невелику ємність та обов’язково відвезіть його в найближчий лабораторний центр для визначення ступеня небезпеки зараження.

Протягом 2 тижнів треба міряти температуру тіла. Якщо спостерігається її підвищення або виникло почервоніння шкіри в місці укусу, негайно зверніться до лікаря (інфекціоніста, сімейного лікаря).

Дуже важливо вчасно провести обстеження та лікування. Пізнє звернення за допомогою може призвести до розвитку ускладнень з боку нервової та серцево-судинної систем, суглобів, м’язів і навіть до стійкої втрати працездатності (інвалідності).

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000