Ларингіт

Ларингіт — це запальне захворювання слизової оболонки гортані. У дітей молодшого віку захворювання може протікати досить непросто, тому, найчастіше, слід звернутися по консультацію педіатра або ЛОРа.

Причини запалення гортані

Ларингіт у дітей, як правило, виникає як ускладнення простудних захворювань вірусної або бактеріальної природи. Крім цього, гострий ларингіт можуть викликати такі провокуючі фактори:

 • підвищене голосове навантаження (у випадку з найменшими дітьми це може бути частий і голосний плач);
 • фізичний вплив, в тому числі надто холодне або гаряче повітря;
 • інші чинники, включаючи забруднене або задимлене повітря.

Напади ларингіту у дітей можуть бути і проявом інших хвороб, а саме:

 • рефлюксної хвороби;
 • захворювань дихальних шляхів (наприклад, туберкульозу);
 • аномалій розвитку голосових зв'язок.

Ознаки ларингіту у дітей

Запальне захворювання гортані має специфічну симптоматику, яка й дозволяє легко розпізнати його. До типових проявів ларингіту в дітей належать:

 • дискомфорт і біль у горлі;
 • відчуття першіння;
 • осиплість голосу, що може доходити до повної втрати голосу;
 • сухий, дзвінкий кашель, що нагадує гавкіт.

Ці симптоми створюють дискомфорт дітям, але, як правило, не несуть особливої ​​небезпеки для них. Але у дітей молодшого віку захворювання може супроводжуватися такими серйозними симптомами, як задишка й утруднене дихання. Це прояви помилкового крупу або стенозуючого ларингіту. Вони обумовлені сильним звуженням проходу гортані, що в свою чергу несе загрозу життю дитини. Подібні небезпечні напади ларингіту в дітей вимагають невідкладної медичної допомоги.

Типова тривалість гострого ларингіту у дітей становить кілька днів (найчастіше 1-2 доби). Але якщо хвороба турбує довше або повертається через якийсь час, то можливий її перехід у хронічну форму. Хронічний ларингіт у дітей за симптоматикою майже не відрізняється. Як правило, його причиною є серйозні патології органів дихання або сильні зовнішні подразники (сильна забрудненість повітря, постійний контакт дитини з тютюновим димом).

Діагностика та лікування ларингіту

Педіатр підтвердить відповідний діагноз після бесіди з батьками та огляду дитини. Для додаткового обстеження може бути проведена ларингоскопия, яка дозволить оцінити стан гортані та голосових зв'язок. Якщо буде встановлено, що гострий ларингіт викликаний рефлюксною хворобою, то лікар також порадить проконсультуватися з гастроентерологом.

Лікування захворювання прямо залежить від його причин. Вірусний ларингіт не вимагає прийому антибіотиків або іншого специфічного лікування. При необхідності можуть використовуватися жарознижуючі. Також рекомендується часте пиття теплої рідини.

Якщо хвороба викликана іншими причинами, то терапія підбирається педіатром індивідуально з урахуванням даних, отриманих під час додаткових діагностичних обстежень.

Щоб полегшити перебіг хвороби, дитині рекомендований голосовий спокій і часте вживання рідини. Також по можливості потрібно захистити дитину від зовнішніх подразників, включаючи тютюновий дим, запорошене повітря та інші дратівливі чинники. А ось радити дитині шепотіти під час хвороби не варто, оскільки шепіт тільки посилює навантаження на хворі зв'язки.

Вартість послуг
 • Консультація дитячого оториноларинголога690 грн Записатися