Менопауза: чи повинна жінка старіти?

Життя жінки умовно можна розділити на кілька етапів: статевого дозрівання, репродуктивний, перименопауза і постменопауза. З огляду на те, що середній вік настання менопаузи (клімаксу) у жінок в Україні 50 років, третину життя жінка проживає саме у постменопаузі. Чи має цей етап відрізнятися за якістю?

Не секрет, що красивою і молодою жінку «робить» гормон естроген. У менопаузі синтез цього гормону практично припиняється, що призводить до нестабільної терморегуляції, яка проявляється у вигляді припливів жару, порушення сну, почуття тривоги, різкої зміни настрою, сухості шкірних покривів і слизових оболонок, підвищення артеріального тиску. Однак найбільша небезпека для жінки у менопаузі – це аж ніяк не припливи, як часто вважають, а підвищений ризик інфаркту, інсульту, а також остеопорозу.

Естроген підвищує вміст ліпопротеїдів високої щільності та тригліцеридів, а вміст ліпопротеїдів низької щільності й холестерину знижує його рівень, що призводить до підвищення ризику утворення атеросклеротичних бляшок, а, відповідно, виникнення інфаркту та інсульту. Першою ознакою проблеми може бути підвищений артеріальний тиск.

Естроген підвищує мінеральну щільність кісток, а отже, кісткова тканина має нормальний вміст мікроелементів (кальцію, магнію, фосфору). У менопаузі ці мікроелементи вже не так добре засвоюються, що призводить до остеопорозу і патологічних переломів.

Доволі часто такі пацієнтки звертаються до багатьох фахівців: терапевтів, кардіологів, ендокринологів, ортопедів, але очікуваного ефекту від лікування немає, оскільки воно тільки симптоматичне, без усунення основної проблеми.Чи можна обманути природу? На щастя, медична наука спроможна допомогти жінці впоратися з усіма проявами менопаузи, адже гормон естроген можна отримувати у таблетці!

Є кілька видів терапії менопаузи: фітоестрогени (витяжка з лікарських рослин) і менопаузальна гормональна терапія МГТ (синтетично створений аналог натурального естрогену). Необхідний вид терапії підбирає лікар, враховуючи індивідуальні особливості та побажання пацієнтки, покази та протипокази до конкретного виду терапії.

Терапія менопаузи допомагає жінці не перетворитися передчасно у бабусю. Це дуже цінна інвестиція у майбутнє!

лікар-гінеколог Олена Ситенок

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку