Менопауза

Менопауза – фізіологічний процес в організмі жінки віком 45–55 років. Стало більше вільного часу, треба подумати про себе.

Клімактерічний період (перехідний) триває 1–2 роки до та після менопаузи. Найбільших змін зазнає ендокринна система. Рівень естрогенів зменшується, відбуваються дегенеративні зміни в структурах мозку (гіпофіз, гіпоталамус), наднирниках, яйниках, матці. Паралельно зазнають змін всі органи та системи: мінеральний обмін, що призводить до розрідження кісткової тканини (остеопорозу), серцево-судинна система, шкіра, сечовидільна система (нетримання сечі), психоемоційна сфера.

Найчастішим проявом клімактеричного періоду є припливи, відчуття жару, підвищена пітливість, епізоди підвищення артеріального тиску, прискорене серцебття, порушення серцевого ритму, дратівливість, плаксивість, порушення сну, пам’яті, виникають болі в суглобах, жінка набирає надлишкову вагу, почувається розбитою, вся увага фіксована на своїх відчуттях. Вона не може , як раніше, керувати своїм тілом: з ним відбувається щось незрозуміле та непідконтрольне.

Дратівливість, часті зміни настрою – прояви клімактеричного синдрому, зумовлені впливом дефіциту статевих гормонів на структури мозку, які відповідають за емоційну сферу та сон.

Відсутність повноцінного відпочинку під час сну призводить до розвитку хронічної втоми, сонливості вдень, відчуття розбитості, втомленості.

В цей період дуже багоато залежить від самої жінки, її внутрішньої самооцінки, соціального та сімейного стану. Дуже важливою є підтримка сім’ї, особливо чоловіка.

Сьогодні сучасна медицина має достатньо засобів корекції проявів клімактеричного синдрому. З чого ж почати?

1. Зверніться до вашого гінеколога та вислухайте уважно його поради. Можливо, є необхідність провести додаткові обстеження, щоб уточнити діагноз. Застосування препаратів (якщо буде необхідно) поступово протягом 1–2 місяців зменшить негативні прояви, стан покращиться.

2. Якщо вам не подобається стан вашої шкіри, волосся – зверніться до косметолога. Навіть прості процедури з догляду за шкірою покращать її стан, зроблять вас більш привабливою. Настрій покращиться.

3. Перегляньте своє харчування: зведіть до мінімуму вживання цукру та «швидких» вуглеводів (цукор, солодощі, кондитерські вироби), жирів тваринного походження, додайте більше овочів, фруктів, каш з цільнозернових круп, нежирних сортів м’яса, горіхів, морепродуктів. Зверніть увагу на кількість споживань їжі. Їх має бути 4–6 на день. В другій половині дня вживайте (переважно) страви з овочів, кисломолочні продукти, рибу.

4. Перегляньте свій режим дня. Обов’язково знайдіть зручний час для занять спортом (йога, біг, скакалка, тренажерний зал, плавання в басейні). Без виконання п. 4 неможливо отримати очікуваний результат!

Дуже важливим є повноцінний сон. Додайте до свого розкладу прогулянку перед сном, чашку трав’яного чаю або гарячого молока. Провітріть спальну кімнату, підтримуйте комфортну температуру приміщення (22–24оС). Лягайте відпочивати в один і той же час. Оптимально о 22–23 годині.

5. Не беріть на себе багато обов’язків та відповідальності. Делегуйте їх підлеглим або близьким людям. Залишайте час для себе.

6. Якщо ваші стосунки з чоловіком, дітьми в цей період значно погіршилися – зверніться за порадою до психолога. Це скоротить шлях до порозуміння.

7. Дуже неприємна та делікатна проблема нетримання сечі сьогодні вирішується просто:

а) застосуванням препаратів; б) спеціальними вправами; г) відмовою від куріння; д) боротьбою за нормальну вагу тіла.

8. Якщо ви страждаєте від припливів – віддавайте перевагу одягу з натуральних тканин, який не облягає щільно тіло, виходьте завчасно з дому аби уникнути швидкої ходи, хвилювання. Провітрюйте регулярно ваш кабінет, кімнату.

Клімактерічний синдром, менопауза – це початок нового періоду. Ви підійшли до нього з багажем досвіду, знань, вмінь. Дуже важливо знайти в собі сили та бажання вчитися новому, займатися цікавою справою. Порожнеча у вашому житті заповниться депресією, відчуттям непотрібності, проявами хронічних хвороб, якщо ви не сприймете необхідність будувати нову себе.

З повагою, лікар-терапевт Алла Дуб

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку