Надмірне сидіння дитини перед телевізором: що з цим робити?

У наш час динамічного розвитку медіатехнологій усі батьки рано чи пізно помічають неабиякий інтерес дитини до телевізійних передач, реклами, мультиків. Що ж робити з цим інтересом? Чи є телевізор загрозою? Що з цього приводу думає педіатрія?

Почнемо з того, що «все добре в міру». На думку любого лікаря педіатра, повна ізоляція дитини від медіа не має великого сенсу, оскільки все, що заборонене, стає дуже бажаним.

Але любий педіатр скаже вам, що і надмірне сидіння дитини перед телевізором може призводити до порушень з боку її фізичного стану:

– гіподинамії, що разом зі звичкою щось жувати перед телевізором може призводити до надлишкової ваги;

– погіршення зору;

– порушення осанки (педіатри кажуть, що причина - неправильне сидіння перед телевізором);

– роздратованості, порушення сну, істерики (за думкою педіатрів - дитяча нервова система легко подразнюється надмірною кількістю інформації).

Що в цих випадках пропонує сучасна педіатрія? Щоб уникнути неприємних впливів телебачення, варто вибрати один і той же час для перегляду мультиків, і регламентувати тривалість перегляду. Педіатри радять 2 перегляди на день по 15–20 хв., або один – 30–40 хв. Звісно, маленька дитина не розуміється у часі, тому можна виміряти час кількістю серій улюбленого мультика.

Дуже важливо під час перегляду дитиною бути в курсі подій і батькам: переглядати мультики разом, щоб дорослому був зрозумілий контент мультфільму. Під час обговорення необхідно дізнатися у малечі, що саме зацікавило, які емоції викликає та чи інша подія мультфільму, які персонажі подобаються і чому. Як зрозуміти, чи не є шкідливим зміст мультфільму? Загалом більшість педіатрів психологів вважають, що навіть відкрито неприємні мультфільми (про зомбі, наприклад) не завдадуть великої шкоди психіці дитини, якщо ви будете поруч (обговорювати, цікавитися, висловлювати свою думку і не оцінювати (!)). Педіатри вважають, що навіть із дивних для нас мультфільмів дитина виносить щось для себе: вчиться фантазувати; реалізує шляхом ідентифікації себе із супергероями свої особистісні питання. Звісно, треба зважати на вік дитини та її психологічні особливості. Якщо ви вважаєте мультфільм небажаним для перегляду, поясніть це дитині та спробуйте знайти альтернативу. І пам’ятайте: ваша дитина – це індивідуальність, і вона може відрізнятися від канонів.

Бажаю вам всім здоров’я та щасливого батьківства!

З повагою, лікар-педіатр Юлія Тодика

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку