Найважливіше про гіпертонію

Гіпертонія або артеріальна гіпертензія – це підвищення артеріального тиску понад фізіологічну норму, що сьогодні, згідно з міжнародними стандартами, складає 140/90 мм. рт. ст. та більше під час постійного вимірювання.

Нехтування високим тиском дуже часто призводить до таких загрозливих ускладнень, як інфаркт міокарда, інсульт, передчасна смерть. Інші, менш катастрофічні ускладнення, також не додають якості життю, наприклад, серцева недостатність, порушення зору, нервові розлади, гіпертонічні кризи з головними та серцевими болями, нудотою, запамороченнями голови, порушеннями функцій нирок тощо.

Фізіологічний високий тиск також має місце (значні фізичні навантаження, стресові ситуації тощо), але у здорової людини воно тимчасове і швидко відновлюється в межах норми.

Що треба знати і робити, щоб тримати на контролі цю серйозну проблему?

Насамперед необхідно:

– Придбати тонометр, що пройшов повірку, і навчитися правильно його застосовувати! Ця необхідна річ сьогодні доступна кожному, а можливості пристроїв змінюються пропорційно до їх вартості і брендового логотипу. Щоправда, для початку, щоб виявити тенденцію до стійкого підвищення тиску, гіпертонії, достатньо найпростішого бюджетного тонометра.

– Виявити підвищення артеріального тиску якомога раніше.

– З’ясувати причину підвищення артеріального тиску (лікар терапевт має шукати наполегливо!).

– Постійно (тобто щоденно!) вимірювати тиск вранці та ввечері, а за потреби – і частіше. Документувати виміри (число, дата, показники артеріально тиску, частота пульсу). Можна для цього відвідувати терапевтичний кабінет.

Лікар терапевт допоможе скорегувати спосіб життя, позбавитися шкідливих звичок і зайвої ваги (наскільки це можливо), щоденно багато гуляти на свіжому повітрі, займатися самовдосконаленням (медитативні та релаксаційні практики).

Гастрономічні уподобання теж, швидше за все, доведеться змінювати. Це, звичайно, вам рекомендуватиме сімейний лікар.

Це все можна назвати «Вихід із зони комфорту», що потребує певних внутрішніх зусиль, але зовсім не таких великих, як здається спочатку. Ці прості, але регулярні, заходи вже дадуть корисний ефект і величезний поштовх до найбільшого у вашому житті успіху – збереженню та подовженню життя!

На перший погляд, майже все це не потребує втручання терапевта. Але хіба можливо самостійно знайти не лише причину захворювання, а й визначити шляхи пошуку цієї причини? Тільки досвідчений сімейний лікар терапевт у змозі це зробити. І навіть він не відразу дійде правильного висновку, бо до цього треба провести відвідати терапевтичну клініку, де пройти кілька загальноприйнятих обстежень.

Далі йде підбір ліків, визначення препаратів, найкращих для кожної конкретної людини, дозування, що залежить від багатьох факторів. Потім буде постійне застосування ліків під наглядом сімейного лікаря, їх заміна або відмова від них (в разі потреби). Все це можна робити тільки під пильним наглядом лікаря терапевта.

Необхідно врахувати також те, що ця недуга може поєднуватися з іншими, не менш загрозливими, такими, наприклад, як цукровий діабет, атеросклероз, ішемічна хвороба серця та багато інших, лікування яких, своєю чергою, потребує призначень фахівця. У таких випадках лікар терапевт моє врахувати всі наявні захворювання та вибрати правильну тактику лікування, що потребує досвіду, бажання і наполегливості.

Тож робіть висновки, контролюйте свій стан здоров’я і здоров’я своїх близьких, а в разі виявлення підвищеного тиску ласкаво просимо відвідати нашу терапевтичну клініку і наш терапевтичний кабінет.

Геннадій Висоцький, сімейний лікар, лікар-кардіолог

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку