Навіщо йти до лікаря?

Це, мабуть, одне з найбільш поширених запитань серед тих, що задають собі люди. Точніше не задають, а просто не йдуть до дільничного терапевта, повністю покладаючись на власну «медичну грамотність» та інтернет.

За останні 15-20 років завдяки новим технологіям, особливо інтернету, дуже зросла доступність, простота і швидкість отримання інформації. Здавалося б, що може бути простіше, ніж «загуглити» свою проблему, пов'язану зі здоров'ям, і на будь-якому з ваших гаджетів з'являться сотні або тисячі варіантів її вирішення. Але це тільки на перший погляд, бо тільки консультація терапевта може правильно визначити суть проблеми і напрямок пошуку її вирішення. Навіть найбільш вччена людина, але без досвіду і потрібних спеціальних знань, питатиме всесвітню мережу приблизно так: «головний біль», «біль в серці», «слабкість», «біль в животі» і так далі. Але мережа - не лікар, тому вона уточнюючих запитань не поставить і зовні вас не оцінить, не відчує ваше психоемоційний стан і не проведе об'єктивний огляд. Не допоможе навіть консультація терапевта онлайн в Києві. В результаті, як показує досвід, людина часто йде хибним шляхом в одному з двох напрямків:

- переоцінки тяжкості свого стану, догляду у хворобу, самолікування, заснованого на примітивній рекламі і радах з інтернету, рекомендаціях родичів і сусідів і т.п. з відповідними наслідками;

- недооцінки проблеми, яка дійсно існує і загрожує здоров'ю і життю, а обстеження і термінові лікувальні заходи не проводяться.

Як результат - нелікована гіпертонія, ускладнена інфарктом або інсультом, пізно виявлений цукровий діабет, туберкульоз, онкологічні захворювання на пізніх стадіях і багато іншого, що відразу діагностує будь-який сімейний лікар терапевт.

Інтернет дуже зручний для загальної інформації або для професіоналів, але довіряти йому своє здоров'я або життя не варто. Навіть терапевт онлайн помиляється. Сучасний лікар терапевт в клініці має на озброєнні той же інтернет з профі-сайтами та інші можливості, тому лікарські помилки по частоті і наслідків не можна порівняти з дилетантським використанням сучасної інформації.

І, нарешті, витрати на профілактику і раннє виявлення хвороб, якими б дорогими вони не здавалися, значно нижче, ніж на лікування основного захворювання і його наслідків.

Тому, не вагаючись, йдіть до лікаря терапевта, в поліклініку або приватну консультацію, розповідайте йому, як на сповіді, про свої проблеми - і це великою мірою позбавить Вас від можливих або вже наявних загроз в найближчому майбутньому.

Геннадій Висоцький, сімейний лікар, лікар-кардіолог

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку