Неспокійне немовля, або чому діти плачуть

У перші місяці життя діти сплять по 18–20 годин на добу та сповіщають мамам про свої потреби занепокоєнням і плачем. Педіатри рахують це нормальним, адже по іншому пояснити, що воно хоче їсти, пити, йому жарко чи треба змінити підгузок, немовля не вміє до того часу, поки не стане говорити або використовувати мову жестів.

Лікарі педіатри добре знають, що досить частим явищем на 2–4-му тижнях життя є поява кольок у малюка, які проявляються раптовими і виразними нападами плачу і неспокою немовлят протягом трьох і більше годин упродовж доби – і це не може не турбувати батьків.

Чому виникають кишкові кольки?

Однозначної відповіді на це педіатрія не дає. Поява болю може бути пов’язана з надмірним газоутворенням, чому сприяє структурна та функціональна незрілість кишківника, або викликана переїданням чи заковтуванням дитиною повітря під час годування. Поява кольок у вечірні години може бути пов’язана з фізіологічними особливостями складу материнського молока у цей час доби.

На цей період батькам малечі та їхнім родичам треба запастися терпінням, адже лікарі педіатри не мають таких чудодійних ліків, які змогли б швидко та безпечно, на 100% впоратися з кишковим болем. На щастя, у більшості дітей ця проблема зникає після 3–4-місячного віку.

А що ж робити до цього часу і чи можна якимось чином допомогти дитині?

Варто пам’ятати, що діагноз «кишкові кольки» встановлює лише лікар педіатр, який спочатку виключає всі інші причини плачу та крику, наприклад, біль у вусі, попрілості, біль у горлі, різноманітні захворювання кишківника.

Оскільки переїдання є одним з факторів, що сприяє появі кольок, лікар педіатр повинен уважно проаналізувати, яку кількість молока отримує дитина протягом одного годування та кратність прийому їжі за добу.

Важливим є нормальний психоемоційний стан матері, і цьому мають сприяти всі члени родини. Педіатри попереджають, що жінка не повинна голодувати та виснажувати себе різноманітними дієтами, що може призвести до зменшення кількості грудного молока.

Чи варто застосовувати масаж та газовивідні трубки?

Погладжування долонями животика за годинниковою стрілкою є безпечним методом, що дозволяє заспокоїти малюка.

Застосовувати газовивідні трубки необхідно з обережністю. В домашніх умовах можна використовувати лише силіконові або з іншого м’якого матеріалу, правильно підібраного розміру (відповідно до віку). Педіатри рахують, що зловживати цим методом не варто, особливо якщо значного полегшення дитині це не дає.

Дотримання правильного режиму дня та годування, створення сприятливого психоемоційного фону є найкращими дієвими методами, які полегшують стан немовлят, тож їх можуть застосовувати всі без винятку родини!

Бажаю, щоб ваші діти росли здоровими!


лікар-педіатр Антон Асонов

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000