Для запису на прийом надішліть заявку

0

Калькулятор Очистити
Калькулятор порожній

Додати послуги можна в розділі ціни на послуги

Перейти до цін

Ознаки того, що з вашими гормонами не все гаразд

Ознаки того, що з вашими гормонами не все гаразд

В організмі людини є величезна кількість гормонів, і всі вони відіграють надзвичайно важливу роль у нашому житті. Гормони є крихітними хімічними посланцями до кожної клітини нашого організму, що несуть регуляторну інформацію про її діяльність. Можна навіть говорити про те, що гормони регулюють та формують наш образ, наші можливості та нашу повсякденність: ріст, розвиток, розумову та фізичну активність, зовнішність, поведінку, успішність, можливість народжувати дітей, відчувати закоханість та щастя або, навпаки, викликають депресію та хронічний стрес. Гормональна активність відіграє важливу роль у фізичному і психічному здоров’ї кожної людини. Але підступність ендокринних захворювань (гормональних порушень) і криється в тому, що вони можуть мати абсолютно різні прояви, маскуватися під інші захворювання, а отже, залишатися непоміченими або недіагностованими. Часто буває, що люди з гормональним дисбалансом, перш ніж потрапити до ендокринолога, обстежуються у дуже різних фахівців, і, розчаровані у традиційній медицині, займаються самолікуванням. Саме тому ендокринні захворювання мають низку катастрофічних наслідків для здоров’я людини, які знижують якість життя або, навіть, загрожують йому.

Нижче подано перелік найбільш явних ознак гормональних розладів, у разі виникнення яких необхідно звернутися до ендокринолога.

 

Зміни шкіри

Всі ми хочемо мати доглянуту шкіру, гарне волосся та здорові нігті, адже це є нашою візитівкою, ознакою краси та благополуччя. Але шкіра також є дзеркалом гормонального балансу! Тому зміни стану шкірного покриву:

– сухість або надмірна вологість шкіри, незвична пітливість;

– жирність шкіри та поява акне (вугрів);

– пігментація, зміни кольору шкіри;

– поява стрій (смуг розтягу) на животі, боках, стегнах, грудях, плечах;

– випадіння волосся, ламкість нігтів;

– поява волосся на незвичних місцях у жінок (груди, живіт, спина) є підставою для візиту до ендокринолога. Адже це може свідчити про порушення функції щитоподібної залози, надниong>

Гормони регулюють водно-сольовий баланс організму, тому гормональні порушення можуть проявлятися появою набряків або підвищеною кількості сечі та спрагою. Це може відбуватися у випадках коливань рівня цукру в крові, захворювань щитоподібної залози, наднирників, гіпофізу та вказує на необхідність огляду ендокринолога.

Зміни в молочних залозах

Такі зміни стосуються обох статей, тому що саме гормони «відповідають» за наявність або відсутність молочних залоз, їхню чутливість і лактацію. Гормони обох статей присутні в будь-якому організмі в точно визначеній пропорції, і порушення їхнього балансу часто призводить до змін у грудях. Високий рівень естрогену може спричиняти біль і чутливість, нагрубання молочних залоз, крім того, підвищення рівня пролактину може призвести до появи залозистої тканини (гінекомастії) у чоловіків та виділення молока у жінок не в періоді грудного вигодовування.

З цієї причини, періодичний огляд грудей вкрай важливий. Регулярно проводьте самоконтроль грудей вдома.

 

Перепади настрою, депресія та хронічна втома

Доведено, що існують гормони щастя! Це серотонін, дофамін, оксітоцин та ендорфіни. У разі їх нестачі людина може почуватися нещасною, перебувати у глибокій депресії, бути в стані сильної втоми. А підвищує їхній рівень все те, що зазвичай приносить нам задоволення: хобі, цікава книжка, фільм або вистава, спілкування з друзями, обійми, смачна їжа, шопінг, запахи ванілі, лаванди, твори мистецтва. Отож, людина сама може створювати собі настрій. Проте, на жаль, на наш настрій та активність можуть впливати гормони, рівень яких не так просто відрегулювати. Це гормони щитоподібної залози, наднирників, інсулін, статеві гормони.

Гормональні зміни підвищують стрес, викликають депресію та інші негативні емоції, погіршують спілкування з оточенням. З цим неможливо впоратися самостійно, тому на допомогу може прийти лікар-ендокринолог.

 

Головний біль

Головний біль часто заважає вести активний спосіб життя, може бути перешкодою до виконання хатніх та службових обов’язків, не дає повноцінно насолоджуватися життям. Проте ми часто недооцінюємо його як серйозну загрозу для нашого здоров’я. Головний біль може бути зумовлений надмірною масою тіла, підвищенням або зниженням артеріального тиску, коливанням рівня цукру крові, а також пухлиною гіпофізу. Все це може мати в основі зміни гормонального балансу, тому радимо відвідати лікаря, щоб визначити причини появи такого болю.

 

Зміна статевого потягу, неплідність

Гормональний дисбаланс є однією з основних причин зниження статевого потягу та розвитку неплідності у жінок і чоловіків. Ці ознаки зазвичай виникають як прямий результат зміни рівня чоловічих і жіночих статевих гормонів. Естроген, тестостерон, окситоцин формують зовнішність, потяг до протилежної статі, появу відчуття закоханості. Крім того на лібідо та фертильність впливають гомони щитоподібної залози, наднирників.

Якщо після ознайомлення зі статтею про ознаки та симптоми, ви запідозрите в себе гормональний дисбаланс, відвідайте лікаря.

Пам’ятайте, що тільки фахівець зможе поставити правильний діагноз і призначити відповідне лікування.

лікар-ендокринолог Катерина Шебалдова

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

Для запису на прийом надішліть заявку