Підвищений рівень холестерину - ризик інфаркту!

Серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності в Україні. За статистикою, кожен четвертий українець вмирає від серцево-судинних хвороб: інсульт, інфаркт тощо. Це у 10 разів більше ніж показник кількості загиблих у автомобільній катастрофі.

Причини розвитку серцево-судинних хвороб різноманітні, але основний фактор ризику – це спосіб життя. Стреси, низький рівень фізичної активності, незбалансоване харчування поступово призводять до виникнення артеріальної гіпертензії (гіпертонічна хвороба), стимулюють появу аритмій (серцебиття, перебої в роботі серця) та розвиток незворотних змін в організмі людини.

Сьогодні ми розповімо про один із найважливіших чинників, що має як позитивний, так і негативний вплив на наші судини та серце – ХОЛЕСТЕРИН.

Що ж це таке і чому він може бути небезпечним?

Холестерин – це біоорганічна речовина тваринного походження, що міститься здебільшого у жировій тканині. Функціонально він входить у структуру клітинної стінки і є незамінним компонентом організму. Проте за своїми властивостями холестерин є не простою однорідною речовиною. Це ціла група молекул, які різняться розмірами, біологічними та хімічними ефектами.

Чому це так важливо нам знати?

Справа в тім, що ці молекули мають абсолютно протилежний вплив на судини людини. Наприклад, тригліцериди (ТГ) – не дуже шкідливі і не спричиняють розвиток холестеринових бляшок, а от ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ) і дуже низької щільності (ЛПДНЩ) є надзвичайно шкідливими. Водночас ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ), навпаки, приносять користь серцю і судинам.

Кожна з цих речовин у більшій чи меншій кількості міститься у певних продуктах, споживання яких рекомендоване або протипоказане людині.

Найбільша кількість «корисного» холестерину міститься в рослинних продуктах та рибі. А от «шкідливий» холестерин переважає у тваринному м’ясі (свинина, яловичина, телятина). Має значення і спосіб приготування: пара та запікання менш шкідливі, а от обсмажування – найнебезпечніше.

Саме тому першим кроком у профілактиці таwW_BRpQrZvrQay-pI8eHXDUlK8Kbi0ZVwvOvq6XYwn7Oarg5zqpDZ1Op_1UcyO5l3axJYwmkldoQKP52T4mBswjm6PUcxCkR5mEl0NmnuwQ2FusavhQi3xUyLRM3TX3p1crg2SCOYXj-Xy2DJgFfZD99AKSQJ1-PL0JpZK8PwPwNTMb2lUzACqj5_tFAJWJSmvX6N49XAlYpx8DO1BTWJAcMVcNJerhvGuBtN3pkqUtTgHYlrO1nGr9OgG756eoxjV_uQPMAMp1L6ni-CrIYvrTuvBzU8kdEoFkoIDnKq7qK6FKOjrwIJd73swL4jQzMkLMdG93LALqmUMVtCO68u-DYoNwBLEifwgOwRKZen39xsWOr7AAeGnJpa1YDJxbhkZVuySbPMXujFZ0OnemRTei_ZwjrR4z_IWwa4v6NWfUTPdsGKLszgCS3jKMD3n7N9-8JOffg7Q50_cueT-57eH6tkr06nI05pJ-B7-icBUB0F8o2_CmXuUMd13V0UU' target='_blank' data-ft='{"tn":"-U"}' data-lynx-mode='async'>https://bit.ly/2XYLX3Y

Для запису на прийом телефонуйте: (067)295-4-000; (095)295-4-000.