Післяпологовий період

Що таке післяпологовий період і скільки він триває

Післяпологовий період настає відразу після народження дитини та триває в середньому 42 дні (6–8 тижнів). Це час, коли різко змінюється ваш гормональний фон – і організм перебудовується зі стану вагітності у звичайний. Саме в цей період гінкологи рекомендують особливо ретельно стежити за своїм як фізичним, так і емоційним станом.

Що зазвичай лякає породіллю погіршуючи стан материнської адаптації:

1. Через гормональну перебудову жінка може відчувати нестабільність свого психоемоційного стану (можливі навіть депресії), швидку втому.

2. Гінекологи знають, що коли жінка залишається сам на сам з немовлям, до спілкування з яким ще треба звикнути та багато чому навчитися, може проявлятися розгубленість і дратівливість.

3. Саме в цей час активно скорочується матка, щоб повернутися до свої попередніх розмірів, – і жінка часто відчуває біль різної інтенсивності, спостерігає незвичні виділення зі статевих органів, що є для неї незрозумілим і тривожним.

Допоможіть собі в цей непростий, але важливий період:

1. Більше часу проводьте з дитиною, багато розмовляйте з нею – і це допоможе вам швидше адаптуватися до нового для вас звання Мама. Гінекологи стверджують, що саме в цей час малюкові багато не потрібно, але він весь час відчуває вашу присутність, і це важливо для його розвитку.

2. Намагайтеся, якщо є змога, долучати чоловіка до вирішення ваших щоденних справ та не відсторонюйте його від догляду за дитиною. По-перше, він також батько і має на це право, а по-друге, за думкою гінеоклогів, спільні справи гармонізують ваші стосунки і зміцнять вашу сім’ю.

3. Не відмовляйтеся від сторонньої допомоги. Хай це буде мама чи сестра, подруга чи сусідка. Адже саме у хвилини чиєїсь допомоги ви можете дозволити собі відпочити, що дуже суттєво вплине на ваше відновлення.

4. Не забувайте, що ви – Жінка! Тому щодня хоча б 10–15 хв. приділіть собі, своїй зовнішності. З одного боку приємно усвідомлювати, що ви подобаєтеся своєму чоловікові, а з іншого – це додасть вам впевненості у собі і подарує гарний настрій.

Людмила Шаст, лікар-акушер-гінеколог

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000