Планування вагітності: не забудьте про щитоподібну залозу

Кожна сучасна жінка, яка вирішила стати мамою, знає: перед тим, як планувати вагітність, треба відвідати гінеколога. Проте багато жінок нехтують іншим важливим аспектом – проведення УЗД щитоподібної залози.

Чому це важливо зробити перед настанням вагітності

Абсолютна більшість серйозних проблем, пов’язаних із роботою щитоподібної залози, не викликають больових відчуттів і мають неспецифічні прояви. Серед них – підвищена втомлюваність, млявість, емоційна нестабільність. Звичайно, такі прояви жінка може «списати» на перевтому або вагітність. Тому зрозуміти, що є проблеми з роботою щитоподібної залози без проведення УЗД буде складно. Профілактичне УЗД щитоподібної залози до настання вагітності дасть змогу з’ясувати, чи є якісь порушення функцій цього органа.

Ми знаємо, що під час вагітності в організмі жінки відбуваються значні гормональні зміни, які забезпечують правильний розвиток плоду. Оскільки щитоподібна залоза є важливим органом, що продукує гормони, то змінення гормонального фону є підвищеним навантаженням на неї. Часто це призводить до проявів невиявлених раніше порушень, до значного прискорення росту наявних пухлин. Іншими словами, під час вагітності є велика вірогідність загострення чи швидкого розвитку захворювань, які раніше не так гостро проявлялися. УЗД - найточніший метод дослідження щитовидки.

Наслідки порушень роботи щитоподібної залози для вагітних

Як при оцінити розміри залози, структуру її тканин та констатувати наявність чи відсутність будь-яких додаткових утворень у щитоподібній залозі, а також зробити припущення про їхню доброякісну чи злоякісну природу.

Навіть за відсутності пухлин такі захворювання щитоподібної залози, як дифузний токсичний зоб, автоімунний тиреоїдит, можуть викликати порушення функцій залози та вплинути на стан жінки, перебіг вагітності й розвиток плоду.

Отож, якщо ви ніколи раніше не проходили УЗД щитоподібної залози або робили це давно (більше ніж рік тому), обов’язково проведіть УЗД, особливо перед плануванням або під час вагітності.

Це дасть змогу впевнитись у відсутності загроз з боку щитоподібної залози або вчасно запобігти таким проблемам.

Знайдіть час для УЗД. Подбайте про спокійну та безпечну вагітність, забезпечте собі нормальне самопочуття, а майбутній дитині – можливість рости здоровою та розвиватися.

Тетяна Колодяжна, лікар з ультразвукової діагностики

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку