Планування вагітності: УЗД молочних залоз

Проблема захворювань молочних залоз є дуже актуальною в наш час. Гормональні порушення, викликані частими стресами, зловживанням дієтами, прийомом гормональних препаратів, спадковими факторами, призводять до виникнення у жінок різноманітних захворювань молочних залоз – від мастопатії до злоякісних пухлин, які часто виявляються лише під час УЗД.

Як гормонозалежний орган молочна залоза дуже специфічно поводиться під час вагітності та годування дитини. Практично всі жінки помічають у ці періоди їх набухання та підвищену чутливість. Дослідження показують, що це є результатом впливу на молочну залозу гормонів, які виробляються в організмі жінки в ці періоди. Іноді цей вплив є позитивним. Під час УЗД помітно, що у жінок з мастопатіями часто в цей період зникають кісти, нормалізується структура та стан проток.

Але, на жаль, під впливом гормонів такі утворення молочних залоз, як фіброаденома чи злоякісна пухлина можуть значно пришвидшити свій ріст, що ставить лікаря-мамолога та пацієнтку перед непростим вибором: видаляти утворення під час вагітності чи залишити під ретельним наглядом до її закінчення та годування дитини. Наявність фіброаденоми молочної залози потребує обов’язкового УЗД-контролю перед вагітністю, в І триместрі вагітності та ще одне УЗД через місяць після закінчення годування дитини.

Саме тому УЗД молочних залоз під час планування вагітності є обов’язковим. Це безпечний, навіть в період вагітності, доступний та інформативний метод обстеження. УЗД вбереже жінку від неприємних несподіванок в такі важливі періоди, як вагітність та годування.

Тетяна Колодяжна, лікар з ультразвукової діагностики

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку