Про що 'говорить' наліт на язику

Язик здорової людини має блідо-рожевий колір та незначний білий наліт. З різних причин вигляд язика може змінюватися і не завжди це пов’язано із захворюванням організму.

Нормою є обкладений язик, адже в ротовій порожнині існує велика кількість бактерій, постійно відбувається зміна епітелію, що вкриває слизову оболонку, слиз. Все це формує тонкий шар на язику, який ми бачимо зранку. Він легко зчищається зубною щіткою. Під час голодування або в разі значних проміжків між прийомами їжі також можна спостерігати таку картину.

Товстий шар густого нальоту свідчить про запальний процес в організмі (гострий або хронічний). Колір може варіювати від біло-жовтого до брудно-сірого, зустрічається коричневий (у курців), оливковий (у випадку закиду жовчі), чорний (ураження ворсинок при інфекційних хворобах). Їжа може також змінювати колір нальоту: кава, міцний чай, чорниці, цукерки, жуйки, вітаміни.

Нашарування у вигляді білявих блискучих плівочок та кислуватий запах з рота часто виникають у дітей молодшого віку, пов’язано це з частим вживанням молока та розвитком гриба Candida albicans.

У пацієнтів із зубними протезами, імплантами, у випадках недостатнього догляду, у ротовій порожнині прискорюється розвиток великої кількості бактерій, що також супроводжується виникненням нальоту. За відсутності скарг у пацієнтів, густий білий наліт, тріщини, відбитки зубів по краю язика є симптомами хронічного запального процесу (часто органів травлення – гастриту).

У будь якому випадку, якщо вас турбує вигляд вашого язика – зверніться до терапевта. Лікар обов’язково допоможе вам з’ясувати причину проблеми, порекомендує обстеження та догляд або лікування.

терапевт Алла Дуб

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку