П'ять корисних солодощів, які можна давати дітям

Солодке підсилює смакові рецептори, тому смакує найкраще серед інших продуктів, швидко викликає насичення та відчуття задоволення, але дітям, окрім енергетичної цінності продуктів необхідні вітаміни, мінерали та білки. Проте не варто повністю відмовляти дітям у солодкому та сформувати правильні підходи щодо введення солодощів у раціон дитини та обрати максимально корисні смаколики, які урізноманітнять раціон.

Поради щодо введення солодкого у раціоні дитини:

  • Десерт не слід розглядати як винагороду.
  • Включіть солодощі у режим харчування, це допомагає навчити дітей, що солодке може входити в збалансований раціон харчування.
  • Не слід позиціонувати солодощі як заборонену їжу.
  • Не заспокоюйте дитину, яка плаче, використовуючи солодку їжу.
  • Уникайте порівняння «хорошої та поганої їжі».

Топ-5 солодощів для дітей

  • Фрукти та ягоди. Для того, щоб отримати максимальну поживну вигоду, за можливості, обирайте свіжі (необроблені) фрукти та ягоди. Купівля місцевих або сезонних продуктів також збільшить ймовірність того, що ваша їжа містить максимум поживних речовин. Фрукти можна поєднувати з іншими продуктами і готувати сорбет, морозиво, смузі.
  • Пастила. Це чудова альтернатива цукеркам, та заміна свіжим фруктам у зимовий період. Пастила скручується з тонкого м'якого шару, має рівномірну структуру. Смак пастили від солодкого до кисло-солодкого з домішкою фруктово-ягідних відтінків залежно від складу. 
  • Зефір. Десерт виготовляють з чотирьох інгредієнтів: фруктового чи ягідного пюре, яєчних білків, цукру та згущувача. Згущувачі: желатин , агар-агар або пектин. Зефір має приємну текстуру та солодкий смак.
  • Сухофрукти (сушені плоди, а не зацукровані фрукти). Взимку і навесні, коли у фруктах і овочах вітамінів менше, додавання сухофруктів в раціон харчування дітей особливо актуальне, їх зручно додавати в каші та інші страви.
  • Мед (більше не як окремі солодощі, а частина десерту). Існує багато видів меду: липовий, соняшниковий, гречаний, акаційний та інші, кожен з них має виражений смак. Вважається, що мед, який дається перед сном, дає певне полегшення від симптомів кашлю та застуди у дітей віком понад один рік. Американська академія педіатрії (AAP) не рекомендує давати мед дитині молодше 12 місяців, через ризик виникнення ботулізму у дітей. Для старших дітей, при відсутності алергічних реакцій, мед може стати чудовою і здоровою заміною цукру.

Уникайте «прихованого» цукру (наприклад, у складі соку, йогуртів, сирків) та підсолоджувачів у складі готових продуктів харчування, що продаються на прилавках магазинів, а при виборі продуктів, головне не вікові вказівки на етикетках  «1+», «3+», а відповідність складу продукту до рекомендацій Вашого педіатра. Не давайте дітям пити газовані солодкі напої, найкращі рідини для дітей це вода та молоко. 

Підсолоджуйте життя дітям, не цукерками, а яскравими емоціями та враженнями від життя! 

Матеріал підготовано лікарем-педіатром Ольгою Ткачук.