Сальпінгіт

Сальпінгіт — це запальне захворювання маткових труб. Патологія буває, як одно-, так і двосторонньою: відповідно, уражає одну або обидві маткові труби. Хвороба може переходити в хронічну форму. Також до потенційних неприємних наслідків ураження маткових труб відносяться й інші гінекологічні патології, включаючи запалення яєчників.

Причини сальпінгіту

Основною причиною сальпінгіту є інфекції, в тому числі ті, що передаються статевим шляхом (хламідії, гонококи, трихомонади). Зараження може відбуватися по висхідному (вгору від шийки матки) або низхідному шляху (вниз від сечового міхура).

Прояви сальпінгіту

Симптоми захворювання, як правило, швидко наростають. При появі перших скарг рекомендується відвідати лікаря-гінеколога та пройти гінекологічне обстеження.

Клінічна картина сальпінгіту може відрізнятися в залежності від виду захворювання:

  • при односторонньому запаленні маткових труб біль локалізований зліва чи справа;
  • при двосторонньому сальпінгіті біль, як правило, інтенсивніший і локалізується внизу живота. Хворобливість може посилюватися під час менструації та при фізичних навантаженнях.

Гостра форма захворювання також може супроводжуватися загальним погіршенням стану жінки, включаючи відчуття втоми та підвищення температури тіла. При хронічному перебігу хвороби симптоматика менш виражена, біль має помірний характер.

Діагностика сальпінгіту

Щоб підтвердити діагноз, потрібне загальне гінекологічне обстеження. Лікар-гінеколог під час огляду може виявити збільшення маткових труб, їх хворобливість і набряк.

Для підтвердження діагнозу необхідно провести УЗД органів малого тазу та, часто додатково, МРТ органів малого тазу для визначення характеру ураження труб (ендометріоз, запальна рідина або гнійне ураження).

Визначити причину виникнення патології допоможе лабораторна діагностика:

  • аналіз на флору (фемофлор);
  • аналіз на інфекції, які передаються статевим шляхом (хламідіоз, гонорея, трихомонади, мікоплазма геніталіум).

Лікування і профілактика сальпінгіту

Лікування гострого сальпінгіту медикаментозне й направлене на ліквідацію збудника, що викликав захворювання. Це антибактеріальна терапія, чутлива до конкретного збудника.

Також застосовується протизапальна терапія (нестероїдні протизапальні засоби) і, в разі потреби, інше симптоматичне лікування. У складних випадках, при утворенні спайкового процесу в маткових трубах, може знадобитися хірургічне втручання — лапароскопія з поділом спайок.

Для профілактики захворювання слід використовувати бар'єрну контрацепцію.

Вартість послуг
  • Консультація гінеколога.750 грн Записатися
  • Консультація гінеколога провідного спеціаліста2000 грн Записатися