Сезон ГРВІ вже настав: що варто знати

На гострі респіраторно-вірусні інфекції упродовж року хворіє 90% населення, часто – 2–5разів, і це є нормально.

Причиною виникнення ГРВІ (застуди) є велика кількість вірусів (200), які передаються від хворої або інфікованої (без явних ознак хвороби) людини повітряно-краплинним шляхом: розмова, кашель, чхання. Серйозними умовами для поширення вірусів є скупчення людей у транспорті, супермаркетах, офісах, забруднення повітря, недостатня вентиляція приміщень.

Через слизові оболонки дихальних шляхів віруси проникають у кров. Інкубаційний період, під час якого вірус розмножується в клітинах слизових оболонок, триває 1–3 дні, супроводжується симптомами інтоксикації: головний біль, ломота в тілі, слабкість, зниження або відсутність апетиту. Далі виникає першіння або біль у горлі, за грудиною, нежить, закладення носа, непродуктивний кашель, сльозотеча. Середня тривалість симптомів застуди 3–5 днів (легке протікання), може затягнутися до 7–10 днів, сухий кашель – до 2–4 тижнів з поступовим зменшенням інтенсивності та тривалості нападів.

Вирізняється з-поміж респіраторних інфекцій грип. Для нього характерна сезонність – це осінньо-зимовий період, висока захворюваність за короткий проміжок часу, дуже короткий інкубаційний період від декількох годин до одної доби, гострий початок з вираженими проявами інтоксикації: головний біль, болі в м’язах, очних яблуках, підвищення температури до 39–40оС, в більш важких випадках – судоми, втрата свідомості, сухий кашель із болем за грудиною. Такий стан триває до 7–10 днів.

Грип часто дає важкі ускладнення: пневмонія, менінгіт, отит, бронхіт.

На ГРВІ, викликані іншими вірусами, хворіємо протягом року. Якщо дотримуватися домашнього режиму, рекомендацій лікармператури до більше ніж 38оС. Противірусні препарати для лікування ГРВІ не використовують, у цьому немає потреби, одужання настає через 3–5 днів.

Дуже важливим є контроль за протіканням застуди з метою своєчасного виявлення ускладнень.

Загрозливим симптомом є підвищення температури та підсилення симптомів на фоні покращення самопочуття. В таких випадках треба обов’язково звернутися до лікаря.

У випадку захворювання на грип лікаря необхідно викликати якнайшвидше, адже захворювання розвивається дуже стрімко, протікає важко, часто супроводжується ускладненнями, потребує призначення спеціальних противірусних препаратів і, можливо, стаціонарного лікування.

терапевт Алла Дуб

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку