Тато і мама на рівних

Від перших вражень одне про одного та перших контактів залежать подальші стосунки тата і дитини, незалежно від статі немовляти. Важливо, щоб тато брав малюка на руки вже в перші години після пологів, на яких, до речі, за згодою мами, він може бути присутнім. Саме в перші години свого життя у немовляти на несвідомому рівні починають формуватися відносини з навколишнім середовищем і він має почуватися в безпеці, відчути любов та тепло батьківських рук і зрозуміти, що батько в його житті – дуже важлива людина!

Звичайно, молодий тато, який вперше тримає на руках первістка, може почуватися трохи невпевнено. Психологи радять взяти спадкоємця на руки, притиснути його до себе, поцілувати і сказати йому чи їй: «Привіт, Сонечко! Ми з мамою дуже на тебе чекали і дуже тебе любимо». І все буде добре! Вчені вважають, що чоловіки, які змогли встановити контакт зі своєю дитиною, стають набагато кращими татами, ніж ті, кого дружини чи інші члени сім’ї «захищали» від проблем, пов’язаних із маленькою дитини. Такий «захист» позбавляє тата можливості спілкуватися зі своїм немовлям!

Жінка, звичайно, краще знає, як доглядати за дитиною. Усе, що вона вміє, здобуте практикою. Але татові також можна дозволити мати певні обов’язки, пов’язані з малюком: він може вкладати дитину спати, розповідати казки, купати, гуляти на свіжому повітрі. Тато має якийсь час проводити наодинці з дитиною за межами квартири (в тому числі в гаражі, на риболовлі чи футболі). І зовсім нестрашно, якщо якогось дня буде трохи порушений режим дитини: вона поспить на вулиці, а не в ліжечку чи поїсть на 30 хвилин пізніше. Головне, аби малюк отримав позитивні емоції від спілкування з татусем та відчув його близькість.

Шановні матусі! Зрозуміло, що ви проводите з малюком більше часу, тому саме ви маєте допомогти татусеві потоваришувати з дитиною. Якщо чоловік не робить того, що ви від нього очікуєте, причина не в його ледачості. Просто він не читає ваших думок і не бачить ситуацію вашими очима. Ви маєте відкрито просити чоловіка допомагати вам і конкретно говорити, чого ви від нього чекаєте. Просіть чоловіка дбати про вас і дитину. І це стосується не тільки матеріального забезпечення. Емоційний клімат вашої сім’ї також багато залежить від чоловіка. І ще, не робіть цього категоричним тоном – просто ніжно скажіть, як ви з малюком потребуєте уваги і любові татуся.

У взаєминах «тато-мама-немовля» не повинно бути героїв першого та другого плану. Малюк потребує вас обох!

Ольга Таринська, лікар-педіатр,

кандидат медичних наук, доцент

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку