Вагітність – не перешкода для подорожі

Про те, чи можна подорожувати вагітним жінкам і що варто знати, нам розповіла лікарка-гінеколог Олена Ситенок.

З наближенням сезону відпусток вагітні жінки часто запитують мене про те, чи можна подорожувати у такому стані, у які країни та яким транспортом. Ця інформація необхідна для того, щоб вагітна могла обрати найбільш безпечний та зручний спосіб подорожі.

Отже, хороша новина: подорожувати вагітним жінкам можна, але лише тоді, коли вагітність протікає без ускладнень. Саме тому перед прийняттям рішення щодо подорожі спочатку треба порадитися зі своїм лікарем-гінекологом, з’ясувати свій та малюка стан здоров’я і лише після цього купувати квитки. Куди краще їхати? Загалом – куди завгодно. Важливо, щоб не було надто спекотно, адже організм вагітної жінки не дуже добре пеpеносить високу температуру повітря та й найменший ризик тропічних та незвичних для нашого регіону хвороб.

Як себе поводити? Якщо ви обрали відпочинок на морі, тоді скоротіть перебування на пляжі до 2-х годин зранку (бажано з 8 до 10 год) та 3-х годин ввечері (бажано з 17 до 20 год). Уникайте прямого сонячного проміння, користуйтеся сонцезахисним кремом із захисним фільтром не нижче 30 одиниць. Одяг має бути з легкої натуральної тканини, завжди одягайте головний убір. Пийте не менше ніж дві літри чистої негазованої води. Збалансуйте харчування достатньою кількістю овочів та фруктів: не менше трьох різних овочів на день та не менше двох видів фруктів.

Як їхати? Будь-яким зручним способом: літак, потяг, автобус.

Проте який би вид транспорту ви не обрали, є кілька загальних рекомендацій:

– на кожну годину сидіння має припадати щонайменше 3–5 хвилин ходьби;

– пийте достатньо рідини (негазована вода) та уникайте солодких газованих напоїв;

– не споживайте жирну, смажену та гостру їжу до та під час подорожі.

Отже, такі прості рекомендації зроблять вашу відпустку корисною та приємною.

Насолоджуйтеся!

лікар-гінеколог Олена Ситенок

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку