Випадіння волосся після COVID-19

Однією із частих віддалених скарг після перенесеного COVID-19 є раптове значне випадіння волосся, яке називають гострим телогеновим випадінням. Це означає, що порушується цикл росту волосся, коли замість фази активного росту – анагена від 20% до 50% волосин різко переходять у фазу спокою – телогена (у нормі їх не більше ніж 10%), що згодом, приблизно через 1–3 місяці, призводить до активного випадіння.

Про причини та лікування такого стану говоримо з нашим лікарем-трихологом Альоною Корчак.

Причиною такого порушення циклу росту волосся є не вірус, а реакція організму на фізіологічний та емоційний стрес, викликаний хворобою. Ймовірними причинами цього стану є: вплив медіаторів запалення на волосяний фолікул, лихоманка, інтоксикація, перенасичення лікарськими засобами, різка втрата ваги, дефіцит поживних речовин, психологічний вплив хвороби.

Телогенове випадіння триває приблизно від 3 до 6 та навіть 9 місяців і, як правило, не супроводжується висипами чи свербежем, не призводить до облисіння і припиняється самостійно. Волосся знову відростає у повному обсязі.

Активного лікування такий стан не потребує. Тут корисно буде набратися терпіння і дотримуватись:

  • збалансованого харчування;
  • бережливого догляду за волоссям;
  • помірних фізичних навантажень (йога, пілатес);
  • повноцінного сну.

Можливий прийом вітамінів: D, біотину, В6.

Для активації росту волосся можна через якийсь час застосовувати лікарський засіб міноксидил, мезотерапію, PRP-терапію.

Іноді гостре телогенове випадіння може переростати у хронічне (триває більше 6–9 місяців). У таких випадках треба звернутися до лікаря, щоб диференціювати причину виникнення випадіння волосся (захворювання щитоподібної залози, інші гормональні порушення, шкірні захворювання, дефіцит заліза, вітамінів).

Вартість послуг