i

Діагностика COVID-19 у клініці

Декому з нас необхідно підтвердити підозру на коронавірусну інфекцію, хтось контактував з хворою людиною, в деяких випадках тест необхідний для переміщення по нашій країні чи поїздки закордон, не кажучи вже про те, що тепер за будь-яких ГРВІ та пневмонії кожного з нас не залишає питання "а чи не коронавірус це?"

Діагностичні тести також необхідні людям, які ще не встигли пройти повний курс вакцинації (негативний результат тесту дозволяє відвідувати торгово-розважальні центри, фітнес-клуби, концерти та інші заходи).

Який тест вибрати?

Чому Вам призначено один вид тестування, а Вашому знайомому інший? Розбираємось разом.

У медичному центрі Святої Параскеви проводять такі види тестів на COVID-19:

 • Тест на COVID-19 методом ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція)
 • Експрес діагностика COVID-19 (тест на антиген)
 • Кількісне визначення антитіл методом ІФА у лабораторії (окремо можна визначати Ig G та Ig M до коронавірусу SARS-CoV-2)

Антитіла відображають роботу нашої імунної системи та виробляються у відповідь на контакт з вірусом (після хвороби) або з'являються внаслідок вакцинації.

Який тест підтвердить наявність COVID-19?

Підтвердити захворювання можна за допомогою ПЛР діагностики та експрес-тесту на антиген.

Вибір тесту лікарем залежить від конкретної ситуації (чи є характерні симптоми захворювання, наскільки швидко необхідно підтвердити інфікування та визначитися з тактикою лікування, скільки людей були в контакті із зараженим та інші обставини). Саме тому лікар може призначити Вам один вид діагностики, а Вашим знайомим інший.

Тест на антиген спрямований на виявлення збудника у мазках.

Тест на антиген належить до експрес-тестів – результат діагностики готовий протягом 10-15 хвилин, саме в цьому його основна перевага перед рештою лабораторних тестів.

Такий експрес-тест підходить як для швидкої діагностики захворювання, так і перед відвідуванням культурно-масових заходів, торгово-розважальних центрів, кафе і т.д.

Експрес-тест на антиген Ви можете здати у нас у клініці та пунктах тестування Paraskeva Express Test Lab у ТРЦ River Mall, SKYMALL, COSMO MUPLTIMALL.

Також Ви можете замовити виїзд нашої команди на тестування на Вашій локації. Ціна тесту в клініці 600 грн, у Paraskeva Express Test Lab 350 грн.

ПЛР діагностика COVID-19 є найчутливішим тестом. Це означає, що він найточніше діагностує захворювання з перших днів хвороби (у деяких випадках ще до появи перших симптомів).

ПЛР тест дозволяє виявити збудника COVID-19 у мазку зі слизових (носоглотки та ротоглотки).

ПЛР тест виявить збудника у 100% випадків?

Попри те, що ПЛР тест на COVID-19 є найточнішим серед інших діагностичних тестів, він не дає гарантії на 100%. У поодиноких випадках лікар може рекомендувати Вам повторити тест через деякий час ще раз (наприклад, при високій ймовірності захворювання або явних симптомах коронавірусної інфекції).

Наскільки швидко буде результат ПЛР тесту на коронавірус?

ПЛР тест не є експрес-тестом, тому результати діагностики будуть протягом 12-24 годин.

Щоб тест був максимально інформативним, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

за 3 години до тесту

 • не вживайте їжу та напої
 • не чистіть зуби й не полощіть ротову порожнину
 • утримуйтеся від спреїв та пастилок/льодяників для горла, освіжувачів дихання або крапель у ніс

Визначення імуноглобулінів M та G: ці тести відрізняються тим, що показують не наявність збудника, а відповідь нашої імунної системи.

Якщо контакт з вірусом був у недавньому часі (від 5 до 14 днів), у крові визначатимуться імуноглобуліни класу М, а якщо контакт був ще раніше (від 14 до 28 днів), то визначатимуться імуноглобуліни класу G.

У людей, що перехворіли або вакцинувалися перевіряють рівень імуноглобулінів G до спайкового білка коронавірусу (Ig G до S (спайкового) білка вірусу SARS-CoV-2).

Достатня кількість цих імуноглобулінів вказує на те, що імунітет при контакті з вірусом у майбутньому легше і швидше нейтралізує його (запобіжить зв'язуванню (спайці) вірусу з клітинами нашого організму).

Здати тест на COVID-19 у медичному центрі Святої Параскеви: у чому переваги?

У медичному центрі Святої Параскеви Вам доступний спектр діагностичних тестів для різних ситуацій:

 • підтвердження захворювання з високою точністю
 • експрес-діагностика в стислий термін
 • діагностика ПЛР для перельоту
 • контроль антитіл після перенесеного захворювання чи вакцинації

Ми завжди раді допомогти Вам з вибором діагностики, якщо Ви розгубилися і не можете вирішити, який саме тест необхідний у Вашому випадку.

Результати Вашого ПЛР тесту можуть бути видані кількома мовами.

Забір матеріалу для діагностики на COVID-19 може бути зроблений у нас у клініці, Paraskeva Express Test Lab у ТРЦ River Mall, SKYMALL, COSMO MUPLTIMALL або на Вашій локації (для офісів/заходів).

Вартість послуг

 • Швидкий тест для виявлення антигенів коронавірусу SARS-CoV-350 грн
 • COVID-19 - ПЛР850 грн

Для запису на прийом відправте заявку