i

Лікування гаймориту

Гайморова пазуха (або верхньощелепна) запалюється частіше серед всіх інших. Це відбувається через те що вона найбільш щільно розташована до носових ходів і верхньої щелепи, які можуть стати джерелом запалення. Тому саме гайморит найчастіше на слуху (ну і тому, що пацієнтів до сьогодні лякають методи його лікування, але про це трохи пізніше).

Гайморит гострий і хронічний

Гострий гайморит може виникнути як ускладнення ГРВІ, грипу, в результаті травми або гострих інфекцій зубощелепної системи.

Хронічний гайморит частіше розвивається:

 • на тлі присутності анатомічних змін носових ходів або придаткових пазух, які порушують природний відтік слизу (поліпи, кісти, новоутворення, викривлена ​​носова перегородка або звужені, викривленні носові ходи);
 • при хронічній інфекції, переохолодженні або інших патологіях (наприклад, на тлі алергічного риніту, хронічного тонзиліту, каріозного процесу і т.д.).

Симптоми гаймориту

 • закладеність носа;
 • почуття розпирання, біль в області верхньощелепних пазух (що посилюється при натисканні, нахилах голови);
 • зниження або відсутність нюху;
 • риніт (слизові виділення, які з часом стають густими, жовто-зеленими);
 • підвищення температури, лихоманка, загальна слабкість.

Вартість послуг

 • Консультація оториноларинголога690 грн
 • Повторна консультація лікаря оториноларинголога610 грн

Чому при перших ознаках гаймориту необхідно звертатися до лікаря?

Своєчасне лікування гаймориту необхідно з кількох причин:

 • якщо відразу не провести лікування гострого гаймориту, він може стати хронічним;
 • через те, що придаткові пазухи сполучаються між собою, то запалення може швидко поширитися на сусідні пазухи;
 • крім поширення на навколоносові пазухи, інфекційний процес може поширюватися на інші органи (очі, оболонки та тканини мозку);
 • гайморит може бути наслідком інших патологій: алергічного риніту, стороннього тіла в верхньощелепній пазусі (наприклад, пломбувального матеріалу після лікування коренів зубів), поліпозного риносинуситу, новоутворень та ін.

Завдання ЛОР-лікаря на консультації не тільки підтвердити діагноз і призначити лікування гаймориту, але і виявити причину його виникнення, а при необхідності залучити суміжних фахівців (алерголога, стоматолога, хірурга і т.д.).

Це страшне, страшне лікування гаймориту: говоримо про "зозулю" і "проколи"

Сьогодні пріоритетним є консервативне лікування гаймориту або простіше кажучи лікування гаймориту без проколів та інших хірургічних втручань.

Основним методом залишається медикаментозна терапія (використання препаратів, які знімають набряк, покращують мікроциркуляцію і відходження слизу, протизапальних засобів і антибактеріальних (при наявності ознак інфекції)).

У комплексному лікуванні гаймориту можуть бути рекомендовані фізіотерапевтичні процедури (УВЧ, УФО, інфрачервоне випромінювання або лазеротерапія).

Коли призначають "зозулю"?

Під "зозулею" мають на увазі промивання носових ходів по методу Проетца. Таке лікування гаймориту проводиться у тих випадках, коли з яких-небудь причин самостійне відходження слизу ускладнено (через виражений набряк слизової, звужені або викривленні носові ходи, густий секрет і ін.).

У такому випадку лікар вводить в один носовий хід медикаменти (найчастіше розчини антисептиків або антибіотиків), і вакуумним насосом паралельно відкачує слизовий вміст з іншого носового ходу.

Під час процедури пацієнт вимовляє звуки на видиху, щоб слиз не потрапляв у горло (це славнозвісне "ку-ку", яке навічно затьмарило Проетца).

Чи можливо лікування гаймориту без проколу?

Прокол або пункція верхньощелепної пазухи показана тільки при неефективності вищеперелічених методів лікування гаймориту, вона має суворі показання для проведення і не проводиться так часто сьогодні.

Рекомендувати пункцію лікар може при гострому, пульсуючому болю, інтоксикаційному синдромі з високою температурою, тобто випадках, коли гнійний вміст пазухи необхідно максимально швидко вивести.

Коли потрібні операції?

Ендоскопічне лікування (малоінвазивне хірургічне втручання) проводять у випадках, коли причиною повторюваних загострень гаймориту є поліпи, кісти, потовщення слизової (гіпертрофія), чужорідні тіла або новоутворення.

Наші лікарі

  Для запису на прийом відправте заявку