i

Бездротове холтерівське моніторування ЕКГ (MAWI)

Холтер-моніторування може бути рекомендовано пацієнту лікарями різних спеціальностей, найчастіше дослідження призначають сімейні лікарі, терапевти, педіатри та кардіологи.

Що показує дослідження?

Апарат безперервно реєструє діяльність серця і зберігає дані. Пізніше результат дослідження буде перенесений на пам'ять комп'ютера і лікар може розглянути кожне серцеве скорочення.

Такий метод розширеної, дистанційної діагностики роботи серця вперше запропонував вчений Норман Холтер, чиє ім'я тепер і носить метод обстеження.

Чи залишилося дослідження таким самим як у далекому 1947 році?

Звичайно ж ні! Перший апарат для холтер-моніторування важив понад 10 кілограмів і міг реєструвати запис тільки протягом 8-10 годин.

На зміну йому прийшло добове холтер-моніторування: електроди та дроти фіксувалися на тілі пацієнта, апарат реєстрації - окремо на поясі, запис тривав повну добу.

Пристрій необхідно було берегти від води, перепадів температур і електромагнітного впливу.

Як проходить обстеження сьогодні?

Компактний апарат для бездротового моніторування кріпиться на шкіру грудної клітини за допомогою липкого шару в основі, це займає всього пару хвилин. Потім лікар задає тривалість дослідження в налаштуваннях (може бути від 3 до 5 діб).

Які переваги має бездротове холтерівське моніторування (MAWI) перед класичним добовим моніторуванням ЕКГ?

 • можливість тривалого спостереження за серцевою діяльністю збільшує виявлення прихованої патології;
 • відсутність дротів і водонепроникне покриття корпусу дозволяють пацієнту вести звичайний спосіб життя протягом всього дослідження;
 • компактний розмір апарату для реєстрації робить процес проходження обстеження непомітним для оточення;
 • пристрій є одноразовим і пацієнт може зняти його самостійно наприкінці дослідження. Це особливо важливо в умовах пандемії, тому що знижує ризик поширення інфекції та зменшує кількість візитів пацієнта в клініку (можна відправити апарат поштою на адресу мед.центру).

Вартість послуг

 • Бездротове холтерівське моніторування ЕКГ (MAWI) - 3 дні3860 грн
 • Бездротове холтерівське моніторування ЕКГ (MAWI) - 5 днів5960 грн
 • Консультація лікаря-кардіолога 760 грн
 • Повторна консультація лікаря-кардіолога670 грн

Чим відрізняється дослідження по Холтеру від класичної електрокардіограми?

Принцип моніторування по Холтеру однаковий з ЕКГ. Однак, різниця не тільки в тривалості дослідження. ЕКГ проводиться в спокої, коли пацієнт нерухомо лежить на кушетці в кабінеті лікаря.

А під час тривалого моніторування пацієнт веде звичайний спосіб життя: вчиться, працює, ходить по сходах, їсть, виконує щоденне фізичне навантаження, спить. Це важливо, тому що протягом цих повсякденних занять серце виконує різний обсяг роботи.

Деякі види серцевої патології будуть визначатися і при знятті ЕКГ. Ознаки інших захворювань можуть з'явитися при фізичному навантаженні, бути спровоковані стресом, виникати тільки в нічний час. У таких ситуаціях ЕКГ недостатньо.

Кому показано проведення бездротового моніторування по Холтеру?

 • пацієнтам зі скаргами на перепади артеріального тиску, задишку, періодичні болі в серці, відчуття "перебоїв" у роботі серця (прискорене або уповільнене серцебиття, аритмії);
 • пацієнтам, у яких є скарги з боку серця, однак не виявляється патологія на ЕКГ;
 • пацієнтам, у яких симптоми виникають короткочасно або в нічний час;
 • спортсменам;
 • перед марафонами, велозаїздами.

Чи є обмеження під час діагностики?

Бездротове холтерівське моніторування (MAWI) проходить максимально комфортно для пацієнта і не вимагає змін в його звичайному режимі дня.

Корисна порада

Протягом дослідження корисним буде вести "щоденник спостережень": відзначати час пробудження і відходу до сну, періоди фізичних навантажень, прийому їжі або медикаментів і т.д. Так лікар зможе співставити вплив цих факторів і зміни серцевої активності.

Наші лікарі

 • Оксана Пелецька
  Оксана Пелецька
  Лікар-кардіолог, Лікар-терапевт
  Комплексні обстеження
  • Пакет "Обстеження перед марафоном"
   5085 грн

   Для запису на прийом відправте заявку