Пункційна біопсія

Пункційна біопсія – це отримання тканинного (гістологічного) і клітинного (цитологічного) матеріалу через прокол тонкою голкою під контролем ультразвукового або рентгенівського обстеження. Взятий матеріал на скельці віддають на дослідження цитологу, який може розпізнати захворювання навіть на кількох клітинах. Гістологічні зразки скеровують у спеціалізовану лабораторію для гістологічного аналізу в стерильних маркованих контейнерах. Завдяки морфологічній діагностиці вдається розпізнати багато різних видів захворювань, новоутворів, призначити відповідне лікування, даючи шанс на повне одужання.

Пункції молочної залози:

  • Лікувальна: видалення вмісту з ускладнених кіст, абсцесів, сером і гематом;
  • Діагностична: для морфологічного визначення характеру патологічного процесу, від чого критично залежить вибір тактики подальшого лікування.

Перебіг дослідження
Пункційну трепан-біопсію проводять товстішою голкою одноразового використання, як правило, під місцевим знечуленням. Під час тонголкової аспіраційної біопсії жінка відчуває незначний дискомфорт і біль, що не вимагає додаткових знеболювальних до процедури чи після її проведення. Процедура нагадує внутрішньом’язеву ін’єкцію лише у незвичному місці.

Інформація, яку жінка повинна повідомити лікареві перед тестом:

  • Застосування ліків з групи антикоагулянтів.
  • Лікування ішемічної хвороби серця, гіпертонії.
  • Вагітність.
  • Наявність алергічних реакцій на місцеві анестетики.

Можливі ускладнення після біопсії
Під час пункційної біопсії рідко бувають ускладнення, проте, як і при будь-якому обстеженні, можуть виникнути непередбачувані обставини: інколи почервоніння в місці проколу, невелика гематома, біль або свербіж.

лікар-хірург, мамолог Дмитро Успенський

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку