Великий піст: діалог з пацієнтом

Мета Великого посту – духовно підготуватися до Великодня. Зазвичай в цей період люди намагаються відмовитись від спокус і найчастіше це втілюється у відмові від м’ясних страв.

Часто в практиці лікаря терапевта трапляється, що строгого посту дотримується вагітна жінками або мама, яка годує грудним молоком. Але хороший терапевт знає, що це не завжди приносить здоров’я що малюку, що мамі.

Піст під час вагітності: чи можна вживати продукти тваринного походження?

Це треба вирішити зі своїм лікарем-акушером або сімейним лікарем, адже вирішальне значення має фізичний стан вагітної та плоду, показники аналізів. Заради власного здоров’я і здоров’я дитини необхідно дуже зважено підійти до різних обмежень.

Лікарі терапевти не радять дієти, бо це може спровокувати зниження гемоглобіну, що своєю чергою може спричинити кисневий голод плоду, обумовлений дефіцитом заліза в організмі. Виключення з раціону м’яса призведе до погіршення стану. Виключаючи з раціону молоко, сир, ми забираємо в організму кальцій, як результат – вимивання його з кісток жінки. І, як вважають лікарі терапевти, повна відсутність жирів може призвести до погіршення роботи жовчного міхура (можливе утворення камінців).

Чи можливо продукти тваринного походження замінити на період посту медикаментами?

Природа створила всі умови для продовження життя на землі без стороннього втручання. Сімейний лікар призначає ліки для нормалізації процесів в організмі. Любий терапевт скаже, що замінником їжі медикаменти бути не можуть.

Чи може дотримання посту спричинити загострення хронічних захворювань?

Людський організм – дуже складна система, яка має надзвичайно багато ступенів захисту. Він чутливий до різких змін у своїй роботі (недоїдання, переїдання, безсоння, стреси, відсутність певного ритму життя, хвороби). Тому за думкою сімейних лікарів, якщо Ви не маєте навичок постити і страждаєте на хронічне захворювання, вірогідність його загострення буде дуже високою.

Чи можу я сама прийняти рішення про обмеження в харчуванні? Вважаю себе здоровою.

Звичайно, Ви приймаєте остаточне рішення і несете повну відповідальність за його результат.

Поради лікаря терапевта в такому випадку: прагніть до духовного, а не матеріального, домовляйтеся з собою, не робіть необдуманих різких кроків, крайнощі в будь-чому – поганий помічник.

Приймаючи рішення, дайте відповідь на питання: до чого я прагну?

Під час посту люди йдуть до церкви. Завітайте до свого сімейного лікаря або лікаря терапевта, поставте йому свої питання – і разом з ним ви пройдете цей непростий шлях перемоги пристрастей.

З повагою, лікар терапевт Алла Дуб

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку