i

УЗД наднирників

Ультразвукове дослідження наднирників - це діагностичний метод, який дозволяє вивчити структуру наднирників та, у випадку наявності змін, виявити гіперплазію наднирників, гематоми, кісти та інші додаткові утвори.

Результати УЗД допомагають лікареві визначитися з подальшою тактикою лікування чи дообстеження пацієнта, встановити правильний діагноз та призначити відповідне лікування.

Записатися на УЗД наднирників в Медичний центр Св. Параскеви ( Київ, Лівий берег) можна, зателефонувавши в контакт-центр чи залишивши онлайн заявку на сайті.

Вартість послуг

 • УЗД наднирників305 грн

Показання для проведення УЗД наднирників

Найбільш частими симптомами, при наявності яких призначається УЗД наднирників є:

 • слабкість та зниження працездатності;
 • частий головний біль та підвищення артеріального тиску;
 • зміна пігментації шкіри та поява розтяжок;
 • порушення статевих функцій;
 • непліддя;
 • порушення менструального циклу у жінок;
 • безпричинна зміна ваги;
 • біль в поперековій ділянці;
 • спрага;
 • травми черевної порожнини.

Водночас наголошуємо, що жодна з цих ознак окремо не є специфічної ознакою наявності проблем наднирників. Обстеження наднирників може бути виконане за бажанням пацієнта, проте доцільність на необхідність даного обстеження визначається лікарем з урахуванням комплексу скарг, даних огляду та результатів лабораторних обстежень.

Підготовка до проведення УЗД наднирників

Перед проведенням УЗД наднирників необхідна підготовка пацієнта, яка направлена на створення умов, що полегшують лікареві пошук наднирників та оцінку їх структури. Ці необхідні дії спрямовані на зменшення газоутворення в кишечнику, а саме:

 1. За 2-3 дні до запланованого обстеження із раціону харчування виключають наступні продукти: чорний хліб, молоко, кондитерські вироби, бобові, свіжі овочі та фрукти
 2. УЗД наднирників виконується натщесерце
 3. Якщо обстеження заплановане на другу половину дня, останній прийом їжі можливий за 6-8 годин до обстеження
 4. УЗД наднирників не потребує прийому великої кількості води з метою наповнення сечового міхура

Як виконується УЗД наднирників

УЗД наднирників - це абсолютно безболісний метод діагностики, який не має протипоказань до його застосування. Виконується в положенні пацієнта лежачи на кушетці. Як і при інших методиках УЗ-досліджень, на шкіру пацієнта наноситься спеціальний гель і лікар за допомогою датчика виконує обстеження. При необхідності лікар просить пацієнта надути живіт, затримати дихання чи змінити положення тіла.

Тривалість обстеження в середньому складає 20 хвилин.

Потрібно знати

Зазвичай наднирники із структурними змінами збільшені в розмірах і ультразвукова візуалізація їх не викликає труднощів. Але нормальні наднирники має досить невеликий розмір, що в сукупності з особливостями їх розташування створюють певні труднощі для пошуку наднирників (одного чи обох) за допомогою ультразвуку.

Тому, у випадку виникнення труднощів з пошуком наднирника, за наявності даних, які потребують детальної оцінки структури наднирників, лікарем може бути призначене їх дообстеження за допомогою інших методів діагностики ( КТ, МРТ).

Наші лікарі

  Для запису на прийом відправте заявку