УЗД утворів м'яких тканин
УЗД утворень м'яких тканин - діагностичний метод, що дозволяє оцінити структуру шкірних і підшкірних тканин, жирової клітковини, сполучної і м'язової тканини, зв'язок, сухожиль і лімфатичних вузлів. Ультразвукове дослідження м'яких тканин також дає можливість визначити наявність, розміри і локалізацію запальних процесів.
Записатися на УЗД утворень м'яких тканин в Медичний центр Св. Параскеви в Києві можна, зателефонувавши за номером гарячої лінії або залишивши заявку на сайті.
Вартість послуг
- УЗД утворів м'яких тканин 350 грн
Коли назначають УЗД м'яких тканин
УЗД м'яких тканин призначається при появі під шкірою будь-якого утвору. Також лікар порекомендує зробити УЗД, якщо у пацієнта відзначаються один із симптомів, які можуть говорити про наявність патології.
До таких симптомів належать:
- ущільнення, припухлість, набряк в області шиї, спини, грудей, живота, рук або ніг;
- збільшення лімфатичних вузлів;
- гематома;
- запальний процес в м'яких тканинах (абсцес, інфільтрат, флегмона, свищ);
- розрив м'язів або сухожиль;
- біль у суглобах;
- порушення рухливості частин тіла;
- запалення м'язів;
- больові відчуття після травм;
- підозра на грижу.
УЗД м'яких тканин досить часто призначається хірургами для диференціальної діагностики і уточнення діагнозу, оцінки структури і стану тканин, судин, нервів, лімфовузлів в досліджуваній області, визначення траєкторії для пункції утвору. Також УЗД м'яких тканин проводять для оцінки ефективності проведеного лікування, до і після оперативного втручання.
Що показує УЗД
УЗД утворень м'яких тканин є ефективним і достовірним методом діагностики, який дозволяє виявити ряд патологій, які вражають м'які тканини. За результатами УЗД виявляються:
- Липома
- Атерома
- Гемангіома
- Гігрома
- Флегмона
- Лімфостаз
- Кіста
- Меланома
- Грижа
- Поразка навколосуглобових тканин, таких як бурсит, міозит, періатріт, тендиніт, остеоартрит
- Травматичне ушкодження м'яких тканин у вигляді гематоми, надриву або розриву
- Доброякісні і злоякісні пухлини м'яких тканин
Підготовка до дослідження
Для проведення УЗД утворень м'яких тканин не потрібно попередньої підготовки. Тривалість дослідження - 15-20 хвилин.
Як проводиться УЗД м'яких тканин
Даний вид діагностики є безболісним і не має протипоказань. Залежно від місця розташування запального процесу, лікар каже пацієнтові, яку позу необхідно зайняти. У більшості випадків пацієнт знаходиться в положенні лежачи на спині.
На поверхню тіла наноситься гель і за допомогою датчика проводиться дослідження. Після завершення обстеження лікар видає пацієнтові результати УЗД і знімки.