Вакцинація

icon
Використовуємо вакцини провідних виробників світу (Бельгія, Франція, Великобританія)
icon
Всі вакцини в наявності
icon
Бронюємо вакцини на "наступний раз"
icon
Огляд педіатра перед вакцинацією
icon
Спостереження лікаря після щеплення
icon
Індивідуальний графік вакцинації для вашої дитини
icon
Професійні медсестри, що не вколють «не в те місце»

Вакцинація - найпростіший спосіб захистити Вашого малюка від інфекційних захворювань. За даними ВООЗ імунізація щороку рятує 2-3 мільйони життів у всьому світі.

Якщо проаналізувати календар щеплень, то стає зрозумілим, що вакцинація особливо зосереджена у першому півріччі життя дитини.

Новонароджений частково захищений від інфекцій материнськими імуноглобулінами (IgG), які передалися через плаценту ще до народження і секреторними IgА, які наявні у грудному молоці та молозиві. Цей пасивно придбаний імунітет забезпечують дитині захист від патогенних мікроорганізмів, до яких мати мала імунітет, однак цей захист є недовгостроковим. Рівень пасивно придбаних материнських IgG знижується протягом перших кількох місяців, а далі дитина поступово починає сама захищатися від інфекцій і вірусів, тому важливо допомогти дитині створити власний (активний) імунітет проти інфекцій якомога раніше.

Більшість інфекційних хвороб перенесених на першому році життя особливо небезпечні та можуть мати летальні наслідки, наприклад, кашлюк, який у немовлят може проявлятися лише апное (тимчасовим припиненням дихальних рухів).

Якщо Ваша дитина не вакцинована, варто якнайшвидше зробити необхідні вакцини згідно з графіком щеплень, з дотриманням мінімальних інтервалів.

Згідно з Національним календарем щеплень обов’язковими є щеплення від таких інфекцій як: гепатит В, туберкульоз, кір, краснуха, паротит, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція.

Проте існує ряд небезпечних інфекцій, щеплення від яких не внесено до Національного календаря, але вакцини, для запобігання котрих існують.

До таких інфекцій відносять:

 • Ротавірус (вакцина “Ротарикс”)
 • Вітряна віспа (вакцина “Варілрикс”)
 • Менінгокок (вакцина “Німенрикс”)
 • Пневмокок (вакцина «Синфлорикс», “Превенар-13”)
 • Гепатит А (вакцина “Хіберикс”)
 • Грип (вакцини «Ваксігрип тетра», «ДжіСі Флю»)

Після щеплення до більшості інфекцій формується пожиттєвий імунітет. Проте проти дифтерії та правцю необхідна повторна вакцинація кожні 10 років, а проти грипу – щорічна.

Більшість інфекцій, проти яких проводиться вакцинація, не мають специфічного лікування, тому повпливати на перебіг захворювання досить складно, ці інфекції часто дають ускладнення і навіть летальні наслідки.

Ускладнення можуть проявитися навіть не одразу, наприклад, підгострий склерозуючий паненцефаліт (SSPE) є відтермінованим ускладненням кору, який закінчується летально. Фактором ризику розвитку SSPE являється кір, перенесений перед досягненням дворічного віку.

А усім відома дитяча інфекція «вітрянка» може ускладнюватися ураженням нервової системи і викликати енцефаліт, менінгоенцефаліт, мієліт та параліч лицьового нерва. Після перенесеної інфекції збудник, без будь-яких клінічних проявів, може роками зберігатися в організмі та провокувати у старшому віці інші захворювання — оперізувальний герпес, який можна розглядати як пізній рецидив.

Пожиттєвий імунітет проти інфекційних захворювань гарантований після перенесення лише деяких хвороб, наприклад, кору, паротиту, краснухи, але багатьма іншими інфекціями можна хворіти двічі і навіть тричі, і не лише у дитячому віці.

В Медичному центрі Святої Параскеви Ви можете провести комплекс вакцинації згідно з Національним календарем щеплень, розширений комплекс вакцинації згідно з міжнародними рекомендаціями, і вакцинувати дитину за індивідуальним графіком, який особисто для Вас складають наші лікарі-педіатри, у разі, якщо щеплення не були виконані вчасно.

У клініці Святої Параскеви в Києві наразі наявні наступні вакцини:

Вартість послуг

У Медцентрі Святої Параскеви не існує:

 • Обов’якових аналізів перед вакцинацією
 • Призначення не потрібних препаратів після щеплення (наприклад, антигістамінних)
 • Необґрунтованих відмов від вакцинації (при залишкових явищах простуди, атопічному дерматиті, тощо)

Протипоказання до проведення профілактичних щеплень

 • Тяжкі ускладнення після введення попередньої дози вакцини у вигляді анафілактичної реакції або токсичної еритеми
 • Алергічна реакція на будь-який компонент вакцини, анатоксину
 • Гостре захворювання або загострення хронічного захворювання
 • Вроджені комбіновані імунодефіцити, первинна гіпогаммаглобулінемія
 • Імуносупресивна терапія
 • Усі живі вакцини (наприклад, проти вітряної віспи) не вводять вагітним

Для запису на прийом відправте заявку